• 2024-07-02

Najbolji odgovori za intervju pitanja o hladnom pozivu

Najčešće postavljena pitanja na razgovoru za posao - zašto se postavljaju i kako odgovoriti na njih

Sadržaj:

Anonim

Ako razgovarate za poziciju prodaje u hladnom pozivu, morate uvjeriti potencijalnog poslodavca da možete uvjeriti potpuno nepoznate osobe da kupuju proizvod ili uslugu tvrtke.

Dok će vaš intervju uključivati ​​mnogo različitih pitanja o vašem iskustvu, obrazovanju i prodaji, pitanja o hladnom pozivu bit će posebno važna. Evo nekoliko primjera pitanja koja biste mogli postaviti i načina na koje možete odgovoriti kako biste dokazali svoju sposobnost. Budite sigurni da prilagodite svoje odgovore kako biste odigrali svoje osobne snage.

Koje su vaše prednosti i slabosti?

Ovo se može činiti kao prilično opće pitanje, ali to je učinkovit način pokazivanja svojih vještina. Donesite prednosti koje su važne za telemarketing ili osobnu prodaju, kao što je dobar slušatelj, razumijevanje potreba kupaca, odnos prema klijentima i uvjerljiv govornik.

Kada istaknete slabost, uvijek pratite kako ste radili kako biste je prevladali, posebno u radnom okruženju. Nemojte izgovarati niti okrivljavati prethodne šefove ili zaposlenike u situacijama u kojima su vaše slabosti bile izložene - budite pozitivni tijekom cijelog intervjua.

Jeste li udobni u izradi hladnih poziva?

Nemojte samo reći da - slijedite ga s objašnjenjem zašto to možete učiniti s lakoćom. Na primjer:

  • "Apsolutno. Volim dopirati do ljudi s novim proizvodima i idejama. "
  • - Meni je ugodno obavljati hladne pozive. Otkrio sam da su neke od mojih najzanimljivijih prodaja rezultat hladnog poziva, nekome tko je bio nesiguran u njihov interes za moj proizvod na našem prvom sastanku.
  • “Ne smeta mi da zovem hladno, ali radije započinjem svoj prodajni ciklus s klijentom koji je pokazao određeni interes za proizvod. Dokazano je da su točni vodi dugoročno isplativiji i učinkovitije koriste moje vrijeme provedeno s pozivom. “

Što vas motivira za prodaju?

Uz hladno pozivanje, ključna je vaša motivacija. Uvjerite ispitivača u svoj entuzijazam tim odgovorima:

  • “Zaista uživam u obrazovanju ljudi o proizvodima koji bi im mogli pomoći ili učiniti njihov život ugodnijim. Volim imati na umu da nikada ne bi znali za te proizvode ako ne bih zvao. "
  • "Osjećam puno ponosa kada dovršim prodaju i pružim veliku uslugu novom klijentu."
  • "Jako sam konkurentan i uživam u postizanju i nadmašivanju prodajnih ciljeva."
  • "Obožavam timski rad u pozivnom centru."

Koliko poziva po satu možete napraviti?

Ovo pitanje možete čuti ako dođete na intervju s iskustvom prije telemarketinga. Budite spremni podijeliti koliko dugo je prosječno vrijeme rukovanja pozivima i koliko poziva prosječno ostvarujete po satu.

Objasnite sve varijable, primjerice, ako ste koristili prediktivno biranje i kako su se te varijable povećale ili smanjile vašu učinkovitost. Također možete iskoristiti ovo vrijeme da pitate koju vrstu telefonskog sustava i opreme tvrtka ima.

Kako se nositi s negativnim reakcijama kupaca?

Neizbježno je da ćete se susresti s bijesnim klijentima koji vrijeđaju pozive za telemarketing. Objasnite svoju filozofiju rukovanja takvim pozivima, i ako možete, navedite određeni primjer koji ste dobro obradili. Na primjer:

  • “Znam da klijenti nisu uvijek raspoloženi za primanje poziva. Smatram da se ispričavanje često smiruje.
  • "Uvijek pokušavam postaviti vrijeme povratnog poziva, jer ne želim da mušterija propusti vrijedan proizvod ili uslugu koju im nudim."

Je li hladno pozivanje mrtvo?

Neki anketari mogu baciti ovo trik pitanje kako bi izmjerili razinu entuzijazma ili znanja o industriji. Ako je odgovor da, ne biste ni intervjuirali za ovu poziciju. Dakle, nemojte dopustiti da vas pitanje poput ovog uhvati začuđeno - pripremite se uz pozitivan preokret na pitanje:

  • "Mnogi uvjeti u prodaji se mogu promijeniti, ali povezivanje s ljudima nikada ne uspijeva."
  • - Hladno pozivanje je živo i dobro. Kada podignem slušalicu i nazovem potencijalne kupce, kontroliram ono što kažem i kako to kažem. Mogu usmjeriti poziv na kupca i vrijednost koju proizvod može pružiti. "

Više prodaja intervju za posao Savjeti

Prije nego što krenete na intervju, svakako pregledajte savjete za intervjue za posao kako biste uvjerljivo prodali svoj najvažniji proizvod - sebe - poslodavcu koji je dobro upućen u prodajne strategije.

Zanimljivi članci

Fitness trener - Informacije o karijeri

Što radi fitness trener? Ovdje su informacije o karijeri, uključujući opis radnog mjesta, zaradu, obrazovne zahtjeve, napredovanje i izglede.

Što je to biti supružnik policajca?

Dan u životu policijskog službenika je težak, ali može biti jednako teško ljudima koji se udaju za te časnike. Saznajte kako se udati za policajca.

Hair Stylist - Opis posla

Saznajte kako biti frizer. Dobijte informacije o zahtjevima, dužnostima, plaći i izgledima. Pogledajte što je loša strana i uobičajene zablude.

Različite vrste IT outsourcinga

Evo informacija o različitim vrstama IT outsourcing usluga, njihovim prednostima i manama, kao i razne vrste dostupnih opcija.

Karijera kao profesionalna plesačica

Saznajte više o prihodima i izgledima za plesače. Pogledajte što vam je potrebno za obuku i obrazovanje i saznati činjenice o uobičajenim zabludama.

Što točno čini napuštanje posla?

Evo što trebate znati o napuštanju posla, uključujući ono što predstavlja napuštanje posla i kako se nositi sa zaposlenicima koji se ne pojavljuju na poslu.