• 2024-09-28

4N1X1 Opis posla kirurške službe

Nabava borbenih zrakoplova - Kako se razmišljalo 2010. godine?

Specijalisti za kirurške usluge ključni su za osiguravanje da svi pripadnici zrakoplovstva dobiju vrhunsku kiruršku skrb. Iako nisu kirurzi, ti Airmeni pomažu u svim aspektima operacije, uključujući pripremanje pacijenata, organiziranje kirurške opreme i nadgledanje podataka o pacijentima.

Njihova prisutnost u operacijskim i prostorima za oporavak može biti umirujuća i umirujuća za ozlijeđene ili bolesne zračnike, a liječnici zrakoplovstva se oslanjaju na stručnjake za kirurške usluge kako bi stvari održavale glatko prije, tijekom i nakon operacije i drugih medicinskih postupaka.

Ovo polje je pod oznakom zrakoplovne specijalnosti (AFSC) 4N1X1.

Osposobljavanje za kirurške službe zrakoplovstva

Trebat će vam srednjoškolska diploma ili njezin ekvivalent, i 15 bodova na koledžu da biste ispunili uvjete za ovu ulogu. Osnovno poznavanje anatomije i fiziologije, sposobnost dugotrajnog stajanja i evidencija bez emocionalne nestabilnosti također su potrebni za kirurške specijaliste. I morate biti u dobi od 17 do 39 godina.

Vi ćete završiti 7,5 tjedana osnovne vojne obuke i završiti Airmenov Tjedan prije pohađanja tehničke škole u Fort Sam Houstonu u Teksasu.

Kao i svi regruti Zrakoplovnih snaga, morat ćete osvojiti najmanje 36 na bateriji za profesionalne sposobnosti u oružanim snagama od 99 bodova (ASVAB) koja je također poznata kao ocjena bodova kvalifikacija za oružane snage, ili AFQT.

Da biste se kvalificirali za ovo polje, trebat će vam kombinirani rezultat od najmanje 44 na segmentima aritmetičkog rezoniranja (AR) i verbalnog izraza (VE) ASVAB-a.

I morate biti u dobi od 17 do 39 godina.

Dužnosti AFSC 4N1X1

Svi kirurški specijalisti zrakoplovstva (također poznati kao "kirurški tehničari" ili samo "kirurški tehničari") bit će odgovorni za održavanje kirurške opreme i cjelokupnu pripremu pacijenta. Oni mogu pomoći anesteziologu kada pacijent mora biti anesteziran za postupak.

Specijalisti za kirurške usluge prate sve dijelove kirurške opreme koji se koriste u operacijskoj sali i pomažu kirurzima i medicinskim sestrama da stavljaju sterilnu odjeću kao što su haljine i rukavice.

Specijalizirane kirurške tehnike zrakoplovstva

Postoji nekoliko specijalizacija unutar Hirurške službe zrakoplovstva, na primjer, 4N1X1B ima koncentraciju u urologiji; 4N1X1C radi u ortopediji, a 4N1X1D radi s otorinolaringologima (liječnici za uho, nos i grlo). Kao što se može zamisliti, različite specijalnosti imaju različite dužnosti.

Kirurški tehničari za uho, nos i grlo mogu davati lokalni anestetik (opća anestezija daje kvalificirani anesteziolog), a pacijentima daje sluh i testove funkcije unutarnjeg uha.Dio njihovog posla može uključivati ​​pomaganje u stvaranju otisaka u obliku plijesni koji odgovaraju pacijentima za slušna pomagala.

Urološki scrubs će primijeniti katetere na pacijente i primijeniti injekcije i intravezikalne lijekove. Ortopedski kirurški tehničari mogu primijeniti i ukloniti udlage ili odljevke od pacijenata i mogu biti zaduženi da pomognu pacijentima da se prilagode korištenju uređaja poput štaka ili štapa. Oni su također odgovorni za primjenu ortopedskih vučnih uređaja na pacijente.

Perspektiva karijere za Air Force Surgical Techs

Ti zrakoplovci će biti dobro pozicionirani za post-vojne karijere kao asistenti u operacijskoj dvorani ili kirurški tehnologi te će imati obuku i temelj za daljnju medicinsku obuku ako to žele.

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.