• 2024-06-30

Računalna podrška stručnjaka - opis posla

Balkan School opis posla rudar i zarada Roleplay

Stručnjak za računalnu podršku pomaže korisnicima koji imaju problema sa softverom, računalima ili perifernim uređajima kao što su pisači ili skeneri. Neki - nazivaju se stručnjaci za podršku korisnicima računala - pomažu klijentima tvrtki, dok drugi - poznati kao stručnjaci za podršku računalnim mrežama - pružaju internu podršku osoblju organizacije za informacijsku tehnologiju (IT).

Isti posao, drugačiji naslov

Ovo su neki od naziva poslova koje stručnjaci za računalnu podršku mogu proći, iako su njihove dužnosti identične. Prilikom traženja otvorenih radnih mjesta koristite i ove ključne riječi:

Stručnjak za tehničku ili tehničku podršku, tehničar za pomoć, IT stručnjak, mrežni tehničar, stručnjak za mreže, IT konzultant.

Brze činjenice

  • Stručnjaci za podršku korisnicima računala dobivaju medijan godišnje plaće od 50.210 dolara, a stručnjaci za podršku računalnoj mreži zarađuju 62.340 dolara (2017.).
  • Od 835.300 stručnjaka za računalnu podršku, 636.600 su stručnjaci za podršku korisnicima računala i 198.800 su stručnjaci za podršku računalnim mrežama (2016).
  • Različite industrije zapošljavaju ove tehnološke radnike. Neki rade za IT konzultantske tvrtke koje pružaju tehničku podršku mnogim različitim tvrtkama na ugovornoj osnovi.
  • Stručnjaci za tehničku podršku ponekad rade od kuće, ali drugi putuju u urede klijenata.
  • Većina poslova u ovom području je puno radno vrijeme, ali radnici nisu uvijek raspoređeni tijekom tipičnih dnevnih sati. Korisnici računala trebaju podršku 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, stoga stručnjaci za podršku moraju raditi tijekom večeri, noći, vikenda i blagdana.
  • Izgled posla za ovo zanimanje je izvrstan. Američki zavod za statistiku rada predviđa rast radnih mjesta koji će biti brži od prosjeka za sva zanimanja između 2016. i 2026. Mogućnosti zapošljavanja bit će vrlo povoljne u industriji zdravstvene zaštite i dizajna računalnih sustava. Očekuje se i otvaranje s IT konzultantskim tvrtkama, budući da se male tvrtke obraćaju njima za tehničku podršku.

Dan u životu stručnjaka za računalnu podršku:

Ovo su neke tipične dužnosti za posao preuzete iz online oglasa za pozicije računalne podrške pronađene na Indeed.com:

  • "Podrška zajedničkom poslovnom i produktivnom softveru"
  • "Pomoći pozivateljima s zahtjevima za uslugama informacijske tehnologije, popravkom ili zahtjevima za podršku, pritužbama i upitima te izravno odgovarajućim IT osobljem putem sustava za praćenje računala"
  • "Rješavanje problema izdavanja korisničkih poziva u dokumentu i srodni procesi i procedure"
  • "Odgovarajte na pitanja ili rješavajte probleme s računalom osobno, putem telefona ili s udaljene lokacije"
  • "Preporučuje izmjene ili ažuriranja u programiranju, dokumentaciji i obuci kako bi se riješili nedostaci sustava i potrebe korisnika"
  • "Razviti i pomoći u održavanju potrebne tehničke dokumentacije"

Obrazovni zahtjevi, vještine i napredovanje

Svi poslodavci zahtijevaju da oni koje zaposle imaju kompjutersku stručnost, ali mnogi su fleksibilni u pogledu toga kako su stekli to znanje. Dok će neki zaposliti samo stručnjake za računalnu podršku koji imaju diplomu prvostupnika, to obično nije slučaj. Neki poslodavci preferiraju kandidate za posao koji imaju suradničku diplomu iz računalnih znanosti, ali mnogi drugi će zaposliti radnike koji su upravo uzeli neka računala.

Osim tehničkih vještina, stručnjak za računalnu podršku mora imati i određene mekane vještine. To su osobne osobine koje su pojedinci rođeni ili stečeni kroz životno iskustvo. Izvrsne vještine aktivnog slušanja su obavezne. Bez njih on ili ona neće moći razumjeti potrebe ljudi. Verbalne komunikacijske vještine omogućuju stručnjaku za računalnu podršku da prenese informacije onima koje on ili ona pokušava pomoći. Također su potrebni vrhunsko kritičko razmišljanje i sposobnosti rješavanja problema.

Nakon što su proveli vrijeme pomažući korisnicima ili kućnim korisnicima, neki stručnjaci za korisničku podršku promoviraju se na mjesta na kojima pomažu poboljšati dizajn i učinkovitost budućih proizvoda. Oni koji rade za softverske i hardverske tvrtke često vrlo brzo napreduju. Neki ljudi koji su počeli u ovom položaju kasnije postaju razvojni inženjeri softvera i administratori mrežnih i računalnih sustava.

Što će od vas očekivati ​​poslodavci?

Što će natjerati potencijalnog poslodavca da vas zaposli? Evo nekih zahtjeva iz stvarnih obavijesti o poslu na Indeed.com:

  • "Sposobnost učenja i artikuliranja tehničkih informacija i prijenosa ne-tehničkim osobama"
  • "Izvrsna pažnja posvećena detaljima i mogućnost višestrukih zadataka"
  • "Budite profesionalni s klijentima i osobljem"
  • "Strast za pomaganje drugima i rješavanje problema"
  • "Može prevesti tehničke koncepte u laičke pojmove"
  • "Sposoban samostalno raditi i obavljati više zadataka"

Je li vam to zanimanje dobro?

Prilikom odabira karijere nužno je razmotriti vaše interese, tip osobnosti i vrijednosti vezane uz rad. Samoprocjena će vam omogućiti da naučite o svojim osobinama. Razmislite o tome da postanete stručnjak za računalnu podršku f imate sljedeće:

  • interesi(Hollandov kod): RCI (realni, konvencionalni, istražni)
  • Tip osobnosti(MBTI tipovi osobnosti): ENFJ, INFJ, ENFP, INFP
  • Vrijednosti vezane uz posao: Odnosi, radni uvjeti, postignuće

Povezana zanimanja

Opis

Srednja godišnja plaća (2017)

Minimalna potrebna izobrazba / obuka

Inženjer osiguranja kvalitete softvera

Prepoznajte probleme sa softverom

$88,510

Prvostupnička diploma

Mrežni administrator

Upravlja računalnim mrežama entiteta

$81,100

Diplomirao je računalnu mrežu i administraciju sustava ili informatiku

Web programer

Stvara web-lokacije

$67,990

Bachelor's stupanj u računalnom području (poželjno) ili certifikaciju i iskustvo

Izvori: Zavod za statistiku rada, Odjel za rad u SAD-u, Priručnik o profesionalnim perspektivama; Uprava za zapošljavanje i osposobljavanje, Američko ministarstvo rada, O * NET Online (posjećeno 22. prosinca 2018.).

Kako zapisnička etiketa odlučuje koji je napredak da mi plati

Evo kako naljepnice odlučuju što će vam platiti za prethodnu provjeru ugovora i koji su faktori uzeti u obzir.

Kako se određuje raspon plaća i kako funkcionira?

Želite li razumjeti raspon plaća? Poslodavci ne dodjeljuju samo iznos u dolar na posao, već postoji određena svrha određivanja.

Kako se tim razlikuje od zajednice prakse?

Radni tim i zajednica prakse dijele nekoliko zajedničkih stvari. Ali, oni također imaju značajne razlike i služe različitim potrebama.

Kako funkcionira federalna plaća?

Federalna vlada Sjedinjenih Država nudi konkurentnu plaću, posebno radnicima u kaznenom pravosuđu. Saznajte kako savezna plaća funkcionira za zaposlenike.

Kako otpuštanje i godišnji odmor utječu na nezaposlenost?

Dobijte informacije o tome kako otpremnine i godišnji odmori utječu na nezaposlenost, uključujući kako prijaviti i kako otpremnine utječu na naknade za nezaposlene.

Saznajte kako obići trgovinu robom

Naučite kako funkcionira turneja i kao glazbenik koliko umjetnik može očekivati ​​da će zaraditi od prodaje t-shirt majice.