• 2024-09-28

Školski savjetnik opis posla: Plaća, vještine, i više

Six reasons to choose Dynamics 365 web portals

Školski savjetnici pomažu učenicima da razviju akademske i društvene vještine potrebne za uspjeh, osobno i profesionalno. Savjetnici u osnovnim i srednjim školama pomažu učenicima da prevladaju prepreke koje mogu spriječiti njihovo učenje.

Studenti dolaze u školu sa širokim rasponom problema i izazova. Oni mogu imati poteškoće u učenju, potjecati iz obitelji s niskim primanjima, doživjeti zlostavljanje ili zanemarivanje ili imati ovisnost. Školski savjetnici rade u suradnji s roditeljima, nastavnicima, ravnateljima, medicinskim stručnjacima i socijalnim radnicima kako bi identificirali i riješili te probleme.

Školske dužnosti i odgovornosti savjetnika

Odgovornosti školskog savjetnika mogu se razlikovati ovisno o dobi učenika i razrednoj razini. Američki ured za statistiku rada (BLS) pruža neke tipične dužnosti koje može obavljati školski savjetnik za usmjeravanje:

  • Procjena sposobnosti i interesa učenika kroz procjene sposobnosti, intervjue i individualno planiranje
  • Identificiranje pitanja koja utječu na uspješnost škole, kao što su loša stopa pohađanja nastave
  • Pomoći učenicima da razumiju i prevladaju društvene probleme ili probleme u ponašanju kroz lekcije i savjetovanje u razredu
  • Savjetovanje pojedinaca i manjih grupa na temelju potreba učenika i škola
  • Rad sa studentima na razvijanju vještina, kao što su organizacijske sposobnosti i sposobnosti upravljanja vremenom i učinkovite navike učenja
  • Pomaganje učenicima u kreiranju plana za postizanje akademskih i karijernih ciljeva
  • Suradnja s učiteljima, administratorima i roditeljima kako bi pomogli studentima da uspiju
  • Podučavanje studenata i školskog osoblja o određenim temama, kao što su nasilničko ponašanje, zlouporaba droga i planiranje za fakultet ili karijeru nakon diplome
  • Održavanje zapisa prema potrebi
  • Izvješćivanje o mogućim slučajevima zanemarivanja ili zlostavljanja te upućivanje učenika i roditelja na sredstva izvan škole radi dodatne podrške

Učenici trebaju imati povjerenja u svoje savjetnike. Bez povjerenja, učenici neće savjetnicima pružiti informacije koje su im potrebne kako bi na odgovarajući način primijenili svoje stručno znanje.

Dio nadahnjujućeg povjerenja učenika je održavanje povjerljivosti, ali savjetnici također moraju znati kada je potrebno kršiti ovu povjerljivost. Kada učenici raspravljaju o zločinima, zlostavljanju ili zanemarivanju, savjetnici imaju obvezu prijaviti te informacije odgovarajućim vlastima. Savjetnici također trebaju prijaviti sumnje o zločinima, zlostavljanju i zanemarivanju kada ih njihova profesionalna prosudba navodi da vjeruju da su se ti događaji dogodili ili su u tijeku.

Plaća savjetnika za školsko usmjeravanje

BLS pruža klasifikaciju za školske i karijerne savjetnike. Ti su stručnjaci zaslužili sljedeće plaće, temeljene na obrazovanju, vještinama i iskustvu:

  • Srednja godišnja plaća: $ 55,410 ($ 26,64 / sat)
  • Top 10% godišnje plaće: $ 91,960 ($ 44.21 / sat)
  • Najniža godišnja plaća od 10%: 32.660 USD (15,70 USD / sat)

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Oni koji su privučeni savjetovanju imaju želju pomoći drugima. Iako ljudi rijetko odlaze na teren zbog financijskih razloga, školski savjetnici često zarađuju veće plaće od učitelja.

Da biste postali školski savjetnik, trebat će vam sljedeći stupnjevi, licence i iskustvo:

Visoka stručna sprema: Većina država zahtijeva da školski savjetnici imaju magisterij, kao i nadzirano iskustvo s završenim stažom.

Licence i certifikati: Državni školski savjetnici moraju imati dozvolu ili potvrdu izdanu od strane države, iako se zahtjevi razlikuju od države do države. Licenciranje ili certifikacija obično zahtijevaju magisterij u školskom savjetovanju, stažiranje ili praktikum završen pod nadzorom ovlaštenog stručnog školskog savjetnika i uspješan završetak ispita.

Neke države zahtijevaju od kandidata da imaju iskustvo u učiteljskoj nastavi ili da imaju licencu za podučavanje prije nego što budu certificirani. Većina država zahtijeva provjeru kriminalne pozadine kao dio procesa akreditiranja. Informacije o zahtjevima za svaku državu mogu se dobiti od Udruženja američkih školskih savjetnika.

Iskustvo: Iskustvo koje je potrebno za posao školskog savjetnika ovisi o državi, školskom okrugu i tržištu rada. Radna mjesta možda neće zahtijevati iskustvo, ali iskusniji kandidat sigurno ima prednost u odnosu na manje iskusnog kandidata.

Ljudi koji su novi na terenu možda će morati uzeti manje poželjne zadatke od savjetnika koji su već uložili svoje vrijeme u profesiju. Osim toga, postoji jača konkurencija za radna mjesta u visokoučinkovitim i bogatim školama.

Vještine i kompetencije savjetnika u školskom vodiču

Da biste bili uspješni u ovom polju, morate biti:

  • Pouzdan: Održavati povjerljivost učenika, roditelja i nastavnika, osim ako nešto treba upozoriti vlasti,
  • perceptivno: Razumjeti što se zapravo događa kako bi pronašli rješenje.
  • Cilj: Budite bez osuđivanja tako da se može donijeti pravedno određivanje koje se ne temelji na glasinama ili pristranosti.
  • Istinit: Budite iskreni prema učenicima, nastavnicima i roditeljima kako biste stekli njihovo povjerenje kako biste utvrdili problem i odgovarajuće rješenje.
  • Rješenje problema: Biti u stanju pravilno rukovati teškim situacijama, kao što je student koji se bavi obiteljskim zlostavljanjem, ovisnošću ili kriminalnim okruženjem.
  • Etički: Potražite odgovarajuću intervenciju, na primjer, ako je učenik osumnjičen da je počinio kazneno djelo kao što je krađa ili zlouporaba droga.

Job Outlook

Prema BLS-u, zapošljavanje za školske savjetnike predviđa se da će porasti za 13 posto od 2016. do 2026. godine. Očekuje se da će porast upisa studenata u osnovne, srednje i srednje škole povećati potražnju za stručnjacima u ovom području.

Radno okruženje

Savjetnici provode veći dio svog posla u uredu jer im je potreban privatni prostor kako bi se susreli sa studentima i ostalima uključenim u razvoj svakog učenika. Savjetnici također mogu putovati izvan ureda kako bi promatrali učenike u razredu. Nastavnici mogu prijaviti određena ponašanja savjetniku, a savjetnik će možda htjeti napraviti neovisna promatranja kao dio procjene studentovih potreba za savjetovanjem.

Radni raspored

Većina školskih savjetnika radi puno radno vrijeme. Neki školski savjetnici ne rade tijekom ljetnih mjeseci kada je škola izvan sjednice.

Usporedba sličnih poslova

Ako ste zainteresirani za studente za savjetovanje o karijeri, možda ćete htjeti razmotriti te slične poslove, predstavljene zajedno s njihovim godišnjim plaćama:

  • Psiholog: $77,030
  • Savjetnik za rehabilitaciju: $34,860
  • Brak i obiteljski terapeut: $48,790
  • Zlouporaba tvari, poremećaji u ponašanju i savjetnik za mentalno zdravlje: $43,300
  • Voditelj društvenih i društvenih usluga: $64,100

Kako dobiti posao

Pretražite oglasne ploče

Pogledajte popularne oglasne ploče kao što su Doista, Glassdoor i CareerBuilder. Web stranica iHireSchoolAdministrators također oglašava pozicije školskih savjetnika.

Pošaljite svoju prijavu

Proces zapošljavanja savjetnika sličan je procesu zapošljavanja nastavnika. Svoju prijavu i ostale potrebne dokumente morate predati uredu za ljudske resurse školskog okruga na pregled.Prijave koje ispunjavaju minimalne uvjete prosljeđuju se ravnatelju škole na daljnje razmatranje.

Idi na razgovor

Jednom kada se odaberu finalisti, ravnatelj ili panel za intervjue koje odabere ravnatelj sastaju se s finalistima za intervjue. Nakon toga odabrani kandidat prima ponudu za posao.

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.