• 2024-09-28

Opis posla agenta ICE: Plaća, vještine i još mnogo toga

How This Citizen Stopped ICE From Arresting 2 Immigrants | NowThis

Sadržaj:

Anonim

Agenti SAD-a za imigraciju i carinsku upravu (ICE) rade na sprečavanju ilegalne imigracije u SAD-u i štite naciju od trgovine nezakonitim dobrima iz drugih zemalja.

ICE agenti rade u američkoj agenciji za imigraciju i carinsku provedbu, koja je pod okriljem američkog Ministarstva domovinske sigurnosti. Entitet ICE ima četiri podružnice s više od 20.000 osoba za provedbu zakona i pomoćnog osoblja.

Karijeru kao ICE agent može biti i osobno i financijski rewarding. Agenti zarađuju konkurentne plaće i rade kako bi granice Sjedinjenih Američkih Država i građanima i posjetiteljima bile sigurne i sigurne.

Godine 2019. veći naglasak na graničnoj sigurnosti i kontroli doveo je do veće potražnje za američkim agentima za imigraciju i carinu, kao i zahtjev da se druge savezne agencije za provedbu zakona šire i zapošljavaju više osoblja.

Od agenta ICE može se tražiti da istraže brojne zločine povezane s carinom i imigracijom, uključujući:

  • Pranje novca
  • Trgovanje ljudima
  • Imigracijska prijevara
  • Iskorištavanje djece
  • cyber kriminal
  • Krijumčarenje droge
  • Aktivnosti bandi
  • Krijumčarenje i trgovina oružjem

Dužnosti i odgovornosti agenta ICE

ICE agenti rade za saveznu vladu u jednom od gotovo 400 terenskih ureda širom svijeta. Zbog prirode posla, oni mogu raditi u različitim uvjetima i provesti duže vrijeme na zadatku i izvan svojih terenskih ureda.

Od agenta ICE može se tražiti da obavljaju širok spektar zadataka i zadataka, uključujući sljedeće:

  • Provesti sve razine istraga, uključujući civilne, upravne i kaznene
  • Izvršite značajnu količinu tajnog rada
  • infiltrirati se u kriminalne organizacije ili tvrtke kako bi se otkrile nezakonite aktivnosti
  • Blisko surađujte s drugim saveznim agencijama, kao što su FBI, kao i državne i lokalne službe
  • Sudjelovati u procesu deportacije, kao što je uhićenje i deportiranje ilegalnih imigranata ili kriminalnih imigranata
  • Pregledati dokumente i drugi teret na carinskim kontrolnim punktovima
  • Radite na graničnoj patroli kako biste ispitali vjerodajnice pojedinaca koji ulaze u Sjedinjene Države
  • Provoditi nadzor nad osobama od interesa za carinske ili imigracijske prekršaje

Plaća agenta ICE

Plaća agenta ICE varira ovisno o zemljopisnom području, razini iskustva, obrazovanju, certifikatima i drugim čimbenicima. Američki zavod za statistiku rada klasificira agente ICE u kategoriju policije i detektiva, s godišnjim rasponom plaća kako slijedi:

  • Srednja godišnja plaća: 63,380 USD (30,47 USD / sat)
  • Top 10% godišnje plaće: više od $ 106,090 ($ 51 / sat)
  • Donja 10% godišnje plaće: manje od 36.550 USD (17.57 USD / sat)

Osim svoje osnovne plaće, ICE agenti također mogu zaraditi dodatnu plaću na temelju mjesta gdje se nalazi njihov terenski ured.

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Da biste postali agent ICE, morate biti državljanin Sjedinjenih Američkih Država, imati valjanu vozačku dozvolu, a niste osuđeni ni za kakvo krivično djelo ili kazneno djelo nasilja u obitelji, pored toga što ispunjavate i druge zahtjeve kako slijedi:

  • Proces prijave: Podnositelji zahtjeva za ICE moraju proći rigorozan proces prijave koji uključuje temeljitu istragu, medicinsku procjenu i osobni i strukturirani intervju.
  • Testiranje: Kandidati moraju proći niz testova koji mjere njihovo iskustvo, vještine rasuđivanja i sposobnost pisanja.
  • Obrazovanje: Prednost se daje onima koji imaju barem diplomu u akreditiranoj četverogodišnjoj instituciji.
  • Vojna i druga iskustva: Agencija također traži kandidate s prethodnim iskustvom u vojnoj službi ili provedbi zakona i onima koji imaju sposobnost da govore jedan ili više jezika osim engleskog. Osim toga, prethodno iskustvo na rukovodećem ili upravljačkom položaju smatra se plusom, bilo u civilnoj, vojnoj ili policijskoj sposobnosti.
  • Trening: Novi ICE agenti prolaze četiri do šest mjeseci obuke na početku svog zaposlenja i sudjeluju u kontinuiranom obrazovanju tijekom svoje karijere.

ICE Agent vještine i kompetencije

Sredstva ICE moraju imati dodatne sposobnosti i "meke vještine" uz ispunjavanje obrazovnih i obrazovnih zahtjeva za posao, kao što su:

  • Organizacija: Moraju imati jake organizacijske i analitičke sposobnosti
  • Komunikacijske vještine: Sredstva ICE moraju biti u stanju jasno artikulirati misli, činjenice i ideje kada razgovaraju s ljudima i prikupljaju činjenice o zločinu; oni također moraju pisati koherentno kako bi izrazili pojedinosti o određenom incidentu.
  • Suosjecanje: ICE agenti moraju razumjeti perspektive širokog spektra ljudi i imati spremnost da pomognu javnosti.
  • Dobra prosudba: Sredstva ICE moraju odrediti najbolji način rješavanja širokog raspona problema brzo i pod pritiskom.
  • Vještina vođenja: ICE agenti moraju se osjećati ugodno u odnosu na javnost u potrazi za pomoći u opasnim ili hitnim situacijama.
  • senzibilnosti: ICE agenti moraju predvidjeti reakcije osobe i razumjeti zašto djeluju na određeni način.
  • Fizička izdržljivost: Sredstva ICE fizički moraju biti u vrhunskom obliku kako bi prošla potrebne testove za taj posao i održala svakodnevne napore u radu.
  • Fizička snaga: Sredstva ICE moraju biti dovoljno jaka da fizički uhvate počinitelje prema potrebi.

Job Outlook

Prema Američkom zavodu za statistiku rada, predviđanja za ICE agente (uključena kao podskup policije i detektiva) u idućem desetljeću u odnosu na druga zanimanja i industrije procjenjuje se da će rasti istom projiciranom stopom od 7% za sva zanimanja, Međutim, očekuje se da će ICE agenti biti u većoj potražnji u narednih nekoliko godina zbog povećane potražnje za zaštitom i praćenjem granica, te stalnim prijetnjama stranih terorista, zločinačkih poduhvata i pojedinaca.

Radno okruženje

Kao ICE agent, možete raditi puno vremena na otvorenom, možda na neravnom terenu pod različitim vremenskim uvjetima. Također morate biti spremni živjeti i raditi bilo gdje u Sjedinjenim Državama. Agencija ima urede na vrlo udaljenim lokacijama koje mogu izazvati potencijalne poteškoće za nepripremljene. Također morate biti voljni provoditi sve zakone Sjedinjenih Država, bez obzira na vaše osobne osjećaje o temama poput imigracije.

Radni raspored

Život kao ICE agent može biti težak i stresan i može biti mnogo putovanja. ICE agenti također zarađuju plaćanje dostupnosti zakona (LEAP), koji se primjenjuje kao naknada za činjenicu da se od agenta očekuje da rade prosječno 50 sati tjedno tijekom godine. Sredstva ICE također mogu biti na poziv 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu.

Kako dobiti posao

PRIPREMITE VAŠ REZIME

Posjetite web-lokaciju SAD-a za imigraciju i carinsku provedbu kako biste saznali više o procesu prijave, kako se podrijetlo uklapa i koje vrste iskustva želite istaknuti na svom životopisu.

PRIJAVITE SE

Posjetite internetsku stranicu ICE za informacije i upute kako se prijaviti. Agencija ima otvorena razdoblja prijave u različitim vremenskim razdobljima tijekom godine.

Usporedba sličnih poslova

Ljudi zainteresirani za karijeru agenta ICE također razmatraju sljedeće putove karijere, navedene sa svojim medijalnim godišnjim plaćama:

  • Kazneno-popravni službenici i izvršitelji: 44.400 USD
  • Privatni detektivi i istražitelji: $ 50,090
  • Službenici za probaciju i odgojni liječnici: 53.020 USD

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.