• 2024-09-28

Znati što tražite u sljedećem poslu

Basic Conversions | cm to m | mm to m | cm2 to m2 | mm2 to m2 | Angstrom and other conversions.

Jedno od najčešćih pitanja za intervju s kojima se možete susresti je: “Što tražite u sljedećem poslu?” Anketar želi znati jesu li vaši ciljevi odgovarajući za tvrtku. Vaš odgovor također dopušta osobama koje obavljaju intervjue da vide da li vas vaše vještine i interesi čine dobrim kandidatom za taj posao.

Da biste uspješno odgovorili na ovo pitanje, razmislite o svojim ciljevima koji se odnose na položaj. Iako bi vaš odgovor uvijek trebao biti iskren, on bi također trebao pokazati kako ćete dodati vrijednost tvrtki.

U nastavku pročitajte savjete o tome kako odgovoriti, kao i primjere jakih odgovora na uzorku.

Pregledajte popis poslova

Prilikom pripreme za razgovor pregledajte zahtjeve popisa poslova. Zatim napravite popis vlastitih interesa i ciljeva, pazeći da uzmete u obzir bilo kakvo preklapanje.

Uočavanje zajedničkih točaka između dva popisa pomoći će vam da odgovorite na ovo pitanje. Vaš odgovor treba naglasiti vaše ciljeve i interese koji se odnose na posao.

Vaš odgovor na ovo pitanje bit će malo drugačiji za svako mjesto na kojem intervjuirate, jer će biti prilagođeno konkretnom otvaranju posla.

Uokvirite odgovor tako da pokazuje kako ćete imati koristi od tvrtke. Na primjer, možete objasniti da želite raditi za tvrtku koja potiče timski rad i timske projekte jer napredujete u timskom okruženju. Pokazat će anketaru da ćete biti uspješni u kulturi tvrtke koja se temelji na timu.

Iako želite pokazati kako dobro pristajete tvrtki, ne biste trebali biti nepošteni. Uvijek držite svoj odgovor istinitim, jer poslodavci mogu reći kada je odgovor neautentičan. Usredotočite se na prave odgovore koji također pokazuju da ćete dobro obavljati svoj posao.

Naposljetku, izbjegavajte plaću i olakšajte fokus vašeg odgovora. Odgovor na taj način stavlja fokus na vaše želje, umjesto na tvrtku.

Primjeri najboljih odgovora

  • "Tražim radno mjesto gdje mogu iskoristiti svoje pismene komunikacijske vještine. Kao asistent marketinga u vašoj tvrtki, mogao bih primijeniti svoje dugogodišnje iskustvo kao uspješan pisac stipendije i moći pisati vrste materijala na kojima najviše volim raditi. "
  • "Nadam se poslu koji će mi omogućiti da povećam prodaju u već uspješnoj tvrtki, kao što je vaša. Tražim priliku da iskoristim vještine koje sam razvio tijekom godina marketinga kako bih angažirao vašu prodaju povećati produktivnost i međunarodnu prodaju. "
  • "Oduševljen sam mogućnošću da radim s inovativnom, uspješnom tvrtkom kao što je vaša. Radujem se korištenju iskustva koje imam u tehnologiji kako bih pomogao pojednostaviti proizvode tvrtke za još uspješniju implementaciju."
  • "U mom sljedećem poslu, želio bih imati pozitivan utjecaj na svoje pacijente i moći im pomoći da vode funkcionalniji i zdraviji način života. Vaša ustanova pacijentima nudi program potpunog oporavka, i osjećam da je moje iskustvo, obrazovanje, i specijalizacija bi ovo dobro odgovaralo meni. "
  • "Radujem se radu u tvrtki u čiju misiju čvrsto vjerujem, kao što je vaša. Tražim poslove o kojima sam strastven, jer mi to omogućuje da budem izuzetno produktivna i kreativna."

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.