• 2024-09-28

Kako postati stručnjak za biomedicinsku opremu 4A2X1

F-4 Phantom u Hrvatskoj

Postoje mnogi Air Force Enlisted Jobs, od kojih je jedan biomedicinska oprema stručnjaci su zadatak da pomogne zadržati Air Force zdravstvene tehnologije vrhunske. U nastavku je detaljan opis posla, dužnosti i odgovornosti. Ako vam se sviđa ono što vidite, a niste zainteresirani za postojanje jedne od mnogih karijere Aircrew-a, morat ćete pažljivo uzeti u obzir kvalifikacije.

4a2x1 Opis posla

Stručnjak za biomedicinsku opremu instalira, pregledava, popravlja i modificira biomedicinsku opremu i sustave podrške. Zatim provode procjene medicinskih proizvoda prije kupnje. Od vas se čak može zatražiti savjetovanje o operativnoj teoriji, temeljnim fiziološkim načelima i sigurnoj kliničkoj primjeni biomedicinske opreme.

Nećete raditi samo s drugim članovima vojske. Ljudi u ovom poslu provode podršku održavanja organizacije za sve medicinske uređaje koji se koriste u medicinskoj ustanovi (MTF), medicinske istraživačke laboratorije, zračne transportne bolnice, klinike i bolnice.

U toj ulozi, ljudi vas gledaju kao voditelje u situacijama visokog pritiska. Oni pružaju podršku tehničkim timovima i timovima za srednje održavanje kako bi im se pružila podrška u sustavima medicinske opreme koje koriste kada su dodijeljeni regionalnom centru za popravak medicinske opreme (MERC).

Takav položaj potiče ljude koji traže karijeru u kojoj mogu rasti. Na kraju, kada se dodijeli, usmjeravat ćete cijeli program upravljanja objektom.

4a2x1 Dužnosti i odgovornosti za posao

Mnogo toga što ćete raditi zahtijeva montažu i instalaciju kako bi se pregledala nova biomedicinska oprema. To znači da ćete sastavljati opremu i provoditi pre-operativne testove kako biste provjerili je li sve u skladu s medicinskim i tehničkim standardima, specifikacijama, ugovorima i regulatornim smjernicama. Različite dužnosti su odgovornosti za stručnjake na nižim i višim razinama.

Junior Biomedical Equipment Specialist Duties

Ako već niste dobili suštinu, instalacija je veliki dio ovoga. Morat ćete instalirati ili barem koordinirati instalaciju medicinske opreme koja zahtijeva sučelje s drugim uređajima ili s objektom. Nadalje, ako postoje problemi s održavanjem, morat ćete ih riješiti.

Kada ne sastavljate, postavljate ili pričvršćujete opremu, ostat ćete zaokupljeni ispitivanjem složene medicinske opreme i instalacija. Na primjer, možete testirati dijagnostičke radiološke sustave i sustave fiziološkog praćenja. Proces testiranja uključuje provođenje anketa prije nabave i pružanje tehničkih savjeta o kupnji novih sustava biomedicinske opreme kako bi se osiguralo da odgovaraju zahtjevima potrebnim za sučelje u objektu.

Kao što je već rečeno, postoje mnoge mogućnosti za napredovanje, tako da ćete u nekom trenutku nadzirati zadatke preventivnog održavanja nakon što ih savladate. Vrste zadataka koje biste nadzirali:

  • podmazivanje
  • mehaničko podešavanje
  • zamjena filtera
  • cijevi
  • opreme koja je predmet pogoršanja

Veliki dio posla uključuje poštivanje tehničke literature svakog proizvođača, odgovarajućih saveznih propisa, nacionalnih standarda, državnih i lokalnih zakona i smjernica zrakoplovstva. Dio toga znači biti proaktivan kako biste bili sigurni da znate sve električne, elektroničke, optičke, mehaničke, pneumatske, hidrauličke i fiziološke principe opreme tako da možete dijagnosticirati i locirati neispravnosti sustava prije nego postanu preveliki problem.

Ovo nije mali pothvat. Čak ćete biti ovlašteni napraviti izmjene na biomedicinskoj opremi gdje smatrate da je prikladno, a to je velika odgovornost.

S druge strane, jedna od najupečatljivijih odgovornosti je identificirati nedostatnu opremu. Kada to učinite, vaša je odgovornost da pokrenete korektivne mjere i obavijestite osoblje o mogućim opasnostima. Dio toga znači da je potrebno popuniti izvješća o kontroli kvalitete kako bi se osigurala točnost evidencije bilance zaliha i povijesnih evidencija o održavanju (HMR).

Neki zadaci su svojevrsni administrativni. Vaš posao je da ažurirate jamstveni program i jamstveni program medicinske opreme. Također ćete morati izraditi izjave o radu (SOWs) i upravljati programom održavanja ugovora o medicinskoj opremi.

Viši stručni suradnik za biomedicinsku opremu

Kada postanete viši stručnjak, možete biti dodijeljeni kao voditelj objekta za upravljanje zaštitom resursa, sigurnosti, očuvanja energije, zaštite od požara, komunikacija, održavanja i održavanja objekata, kao i održavanje veze s osnovnim agencijama kao što su građanske inženjering (CE), komunikacije i ugovaranje za nabavu usluga za rad i održavanje postrojenja, instalirane opreme i komunalnih sustava.

Po toj stopi vjerojatno ste naučili većinu procesa, tako da ćete biti dio projekata za nabavku nove opreme od samog početka. To znači da ćete koordinirati izgradnju projekta, održavanje i izmjene za objekte s kojima radite.

Naravno, također ćete biti rukovodeće osoblje. Ali to neće biti samo osoblje drugih stručnjaka. Vi ćete biti odgovorni za održavanje bolničkog okruženja i vođenja kućanstva.

Nećete istraživati ​​samo opremu. Sada ćete također provoditi periodične preglede MTF-a i ocjenjivati ​​pitanja vezana uz održavanje, sigurnost, zaštitu od požara i planiranje katastrofa kako bi se osigurala usklađenost s Nacionalnim udruženjima za zaštitu od požara (NFPA) i Zajedničkom komisijom za akreditaciju zdravstvenih organizacija (JCAHO).

Budući da sada upravljate osobljem, imate i neke važne administrativne dužnosti kao što su provjera nadoknada za CE i izvođače te prikupljanje podataka o troškovima za podršku proračunskih zahtjeva za objekte.

4a2x1 Kvalifikacije

Poznavanje sustava biomedicinske opreme je obvezno.

To uključuje načela biomedicinske opreme koja se primjenjuju na sljedeće:

  • fiziologija
  • električna
  • elektronički
  • mehanički
  • optički
  • hidraulički
  • pneumatski
  • načela zračenja
  • nacionalne standarde sigurnosti i akreditacije
  • nacrti
  • Publikacije zrakoplovstva
  • primjena sustava opreme u medicini

Poželjna je završetak srednjoškolske ili općeobrazovne razvojne ekvivalencije.

Naime, traže kandidate koji su završili tečajeve u:

  • algebra
  • trigonometrija
  • mehanika
  • mehanička teorija
  • anatomija
  • biologija

Osnovni tečaj održavanja biomedicinske opreme je obvezan.

Ovi posebni kodeksi specijalnosti zrakoplovstva obavezni su:

  • 4A251 kvalifikacija i posjedovanje AFSC 4A231
  • 4A271 kvalifikacija i posjedovanje AFSC 4A251
  • 4A291 kvalifikacija i posjedovanje AFSC 4A271

Sve su to nadzorne funkcije kao što su ugradnja, kalibracija, popravak ili izmjena sustava biomedicinske opreme.

Postoje neki fizički i osobni zahtjevi.

Za upis u ovu specijalnost obvezni su:

  • Normalni vid u boji kako je definirano standardima medicinskog pregleda
  • Minimalna dob 18 godina
  • Dobro poznavanje stranog jezika
  • Snaga Req: H
  • Fizički profil 222331
  • Potrebna ocjena E-70
  • Tehnička obuka u tečaju #: J3ABR4A231 002 za 205 dana na lokaciji S

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.