• 2024-06-30

Opis posla kurikuluma: plaća, vještine i drugo

7 principles for building better cities | Peter Calthorpe

Stručnjaci za kurikulum podupiru nastavnike razvijanjem i usavršavanjem nastavnih materijala za tečajeve. Također mogu dati konstruktivne povratne informacije o tome kako nastavnici provode te materijale i koliko su materijali učinkoviti. Većina stručnjaka za kurikulum radi u osnovnim i srednjim školama, fakultetima, stručnim školama, uslugama obrazovne podrške ili državnim i lokalnim vlastima. Ponekad se kurikularni stručnjaci nazivaju koordinatori nastave ili stručnjaci za nastavu.

Dužnosti i odgovornosti stručnjaka za nastavni plan i program

Općenito, ova pozicija zahtijeva sposobnost obavljanja sljedećeg posla:

  • Sudjelovati u odborima za preispitivanje kurikuluma ili ih olakšati.
  • Odaberite udžbenike i druge nastavne materijale za provedbu u cijeloj regiji.
  • Postavite očekivanja o tome koji dijelovi kurikuluma moraju biti pokriveni unutar školske godine.
  • Budite informirani o trendovima u nastavnim metodama i obrazovnoj tehnologiji.
  • Pomoći nastavnicima u uključivanju nove tehnologije u svoje lekcije.
  • Pružite povratnu informaciju nastavnicima na temelju podataka o individualnom promatranju i uspješnosti učenika.
  • Koristite podatke za praćenje uspješnosti okruga u ispunjavanju vanjskih standarda.
  • Pišite prijedloge za dodjelu bespovratnih sredstava u vezi s nastavnim programom i nastavnim pitanjima.

Plaća stručnog kurikuluma

Plaća stručnjaka za nastavni plan i program može varirati ovisno o lokaciji, iskustvu i je li posao u javnoj ili privatnoj ustanovi. (Cijene po satu temelje se na 40-satnom radnom tjednu.)

  • Srednja godišnja plaća: 63.750 USD (30,65 USD po satu)
  • 10% godišnje plaće: 101.500 USD (48,80 USD po satu)
  • Donja 10% godišnje plaće: 33.550 USD (16,13 USD po satu)

Za razliku od učitelja, stručnjaci za kurikulum obično rade tijekom cijele godine i nemaju ljetne stanke.

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Stručnjaci kurikuluma obično trebaju zaraditi magisterij, dobiti certifikat nastavnika ili administratora i imati iskustvo kao nastavnik.

  • stupnjevi: Većina poslodavaca zahtijeva da specijalisti kurikuluma imaju magisterij, po mogućnosti u obrazovanju ili nastavnom programu i nastavi. Kandidati moraju imati diplomu za upis na taj magistarski studij. Neki poslodavci zahtijevaju samo diplomu za specijaliste kurikuluma.
  • Certifikati: Poslodavci gotovo uvijek zahtijevaju potvrdu o obrazovanju koju izdaje država. Neke škole zahtijevaju i certifikat upravitelja za obrazovanje izdan od strane države.
  • Iskustvo: Poslodavci često zahtijevaju da stručnjaci za nastavni plan i program imaju značajno iskustvo u podučavanju jer dio posla zahtijeva ocjenjivanje rada nastavnika pomoću promatranja i analize podataka. Osim toga, nastavnici mogu biti otvoreniji za konstruktivnu kritiku od strane nekoga tko ima godina iskustva u razredu, a ne nekoga s pretežno teoretskim razumijevanjem struke. Distrikt može podijeliti svoje specijalističke položaje prema razredima ili predmetima, tako da distrikt može zahtijevati da specijalisti kurikuluma imaju iskustva u razredima ili predmetima koje pokrivaju. Takve podjele prevladavaju u većim okruzima nego u manjim.

Vještine i kompetencije stručnjaka za nastavni plan i program

Kako bi kompetentno obavljali svoje radne dužnosti, stručnjaci za kurikulum trebali bi biti u stanju pokazati sljedeće vještine:

  • Rukovodstvo: Stručnjaci za kurikulum moraju biti u stanju dati smjernice i mentorirati učitelje s kojima rade.
  • Komunikacija: Ljudi na ovom radnom mjestu moraju biti u stanju jasno objasniti sve promjene u nastavnom planu i programu ili uputama nastavnicima, ravnateljima i školskom osoblju.
  • Odlučivanje: Stručnjaci za kurikulum moraju biti sposobni pouzdano donositi informirane odluke o nastavnim metodama i materijalima za nastavni plan i program.
  • Analitičko razmišljanje: Stručnjaci za kurikulum moraju biti u stanju procijeniti podatke o uspješnosti učenika, strategije poučavanja i materijale za nastavni plan i program, a zatim dati preporuke na temelju njihove analize.

Job Outlook

Prema američkom Zavodu za statistiku rada, tržište rada stručnjaka za kurikulume vjerojatno će rasti brže od prosjeka za sva zanimanja, po stopi od 11 posto u razdoblju od 2016. do 2026. godine. Budući da su mnogi ljudi na tom položaju zaposleni u državnoj i lokalnoj samoupravi, rast ovog posla ovisit će io državnom i lokalnom proračunu.

Radno okruženje

Većina stručnjaka kurikuluma radi u uredu. Međutim, oni mogu potrošiti značajnu količinu vremena na putovanje u škole u svom okrugu ili sustav kako bi pratili nastavu ili provodili obuku.

Radni raspored

Stručnjaci za kurikulum uglavnom rade s punim radnim vremenom od ponedjeljka do petka, tijekom cijele godine (za razliku od učitelja koji obično primaju ljetne stanke). Obično je dnevni raspored za ovaj posao usklađen s općim radnim vremenom poslodavca. Stručnjaci za kurikulum mogu se sastati is odgajateljima izvan učionice.

Usporedba sličnih poslova

Osobe koje su zainteresirane da postanu stručnjaci za nastavni plan i program mogu također uzeti u obzir i neke druge povezane pozicije. Evo nekih od tih povezanih poslova, kao i njihove prosječne godišnje plaće:

  • Stručnjak za obuku i razvoj: $60,360
  • Voditelj obuke i razvoja: $108,250

Zanimljivi članci

Kako koristiti tvrtku LinkedIn

LinkedIn's Company Follow je alat koji tražitelji posla mogu koristiti za istraživanje tvrtki i pronalaženje veza koje rade na njima. Evo kako ga koristiti.

Optimizirajte svoj posao pretraživanja koristeći LinkedIn

Uzmite si vremena za izgradnju LinkedIn profila, dodajte svoje veze i učinkovito ih koristite za pomoć pri traženju posla. Evo kako.

Pregled izviđačkih intervjua

Što je lažan intervju? Može li mi to pomoći u pravom razgovoru? Saznajte sve o lažnim intervjuima koji će vam pomoći da sami odlučite želite li sudjelovati.

Kako koristiti umrežavanje kako biste pronašli posao

Kako koristiti mrežu za traženje posla kako bi se pronašle mogućnosti zapošljavanja, kao i uzorci pisama za traženje pomoći ili informativni razgovor.

Saznajte kako koristiti neverbalnu komunikaciju na intervjuu

Neverbalna komunikacija jednako je važna kao i verbalna komunikacija, osobito pri intervjuiranju za posao. Evo kako koristiti te vještine na intervjuu.

Opis posla i kvalifikacija za postajanje konjičkim izviđačem

Pogledajte kvalifikacije i obuku potrebnu za konjičkog izviđača, oči i uši zapovjednika na bojnom polju.