• 2024-07-02

Opis posla biologa-divljih životinja: plaća, vještine i još mnogo toga

nanometer to angstrom unit

Biolozi u divljini su prvenstveno odgovorni za proučavanje biologije, ponašanja i staništa raznih životinjskih populacija u divljini.

Ako imaju napredne stupnjeve, biolozi iz divljih životinja mogu naći posao u visokom obrazovanju, obično kao profesori. Oni također mogu raditi za državnu ili saveznu vladu u ulozi očuvanja ili istraživanja, često u agencijama kao što su američka služba za ribe i divlje životinje. Zapošljavanje u privatnom sektoru može se osigurati u zoološkim vrtovima, društvenim centrima, ustanovama za istraživanje okoliša i konzultantskim tvrtkama.

Dužnosti i odgovornosti biologa za divlje životinje

Ovaj posao općenito zahtijeva mogućnost sljedećeg:

  • Provesti popisne projekte, istraživačke studije i složenu analizu podataka.
  • Proučavanje ekosustava.
  • Zamka, označite ili premjestite životinje u svrhu očuvanja.
  • Izraditi planove korištenja zemljišta i vode.
  • Rad na spašavanju ugroženih vrsta.
  • Procijenite utjecaj komercijalnih pothvata na lokalnu divljač.
  • Proučavanje prijenosa bolesti divljih životinja.
  • Interakcija s ribama i čuvarima divljači i rehabilitatorima divljih životinja radi koordinacije upravljanja lokalnim divljači.
  • Napišite znanstvene radove, znanstvena izvješća i znanstvene članke kako biste objasnili nalaze.
  • Prezentirajte nalaze akademicima, široj javnosti i drugim dionicima.

Biolozi u divljini imaju mnogo različitih dužnosti koje bi mogle uključivati ​​zadaće gore i više. Općenito, oni moraju koristiti svoje znanje o divljini i staništima za upravljanje i proučavanje populacija životinja.

Plaća biologa za divlje životinje

Plaća biologa u divljini varira ovisno o čimbenicima kao što su vrsta zaposlenja, stupanj obrazovanja i dužnosti koje zahtijevaju njihovi specifični položaji.Biolozi sa divljim životinjama koji imaju napredne stupnjeve ili specijalizirana znanja imaju tendenciju da zarađuju veće plaće. (Cijene po satu temelje se na 40-satnom radnom tjednu.)

  • Srednja godišnja plaća: 62.290 USD (29,95 USD po satu)
  • 10% godišnje plaće: 99.700 USD (47,93 USD po satu)
  • Donja 10% godišnje plaće: 39.620 USD (19,05 USD po satu)

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Biolog životinjskog svijeta obično ima diplomu u upravljanju divljim životinjama ili ribarstvu ili srodnim područjem.

  • Obrazovanje: Potreban je minimalni stupanj prvostupnika, dok je većina vladinih i privatnih poslodavaca preferirala magisterij ili doktorat. Ti stupnjevi obično uključuju završavanje kolegija u očuvanju i upravljanju divljim životinjama, dinamici populacije, ponašanju životinja, genetici, zoologiji, ekologiji, anatomiji i fiziologiji, biologiji, botanici, kemiji, statistici i zakonu o divljini ili zaštiti okoliša.
  • Certifikacija: Društvo za divlje životinje nudi profesionalnu oznaku: Certified Wildlog Biologist (CWB). CWB kandidati moraju zadovoljiti obrazovne zahtjeve i imati najmanje pet godina profesionalnog iskustva. Biolozi iz divljih životinja koji još nisu postigli potrebno profesionalno iskustvo mogu dobiti status certifikata suradnika biološkog biljnog svijeta (AWB). Jednom potvrđen, biolog mora ispuniti najmanje 80 sati kontinuiranog obrazovanja svakih pet godina.

Vještine i kompetencije biologa za divlje životinje

Biolozi za divlje životinje trebaju sljedeće vještine kako bi ispunili svoje dužnosti:

  • Komunikacijske vještine: Biolozi u divljini moraju biti u stanju učinkovito pisati istraživačke radove i izvješća. Također moraju jasno komunicirati - usmeno i pismeno - s javnošću, kreatorima politike i drugim dionicima.
  • Vještine promatranja: Važno je primijetiti male promjene u ponašanju ili izgledu životinje i promatrati nekoliko elemenata u okolini životinja.
  • Vještine kritičkog razmišljanja: Biolozi u divljini moraju moći izvući zaključke iz eksperimenata, rezultata istraživanja i znanstvenih promatranja.
  • Vještine rješavanja problema: Biolozi iz divljih životinja moraju pronaći rješenja za zaštitu životinja i divljih životinja od mogućih prijetnji.

Job Outlook

Zavod za statistiku rada predviđa da će zapošljavanje biologa iz divljih životinja rasti nešto više od prosjeka za sva zanimanja, na 8 posto tijekom godine 2026. u usporedbi sa 7 posto za sva zanimanja. Biolozi iz divljih životinja koji posjeduju magisterij ili doktorat imat će najveći broj karijernih mogućnosti tijekom sljedećeg desetljeća, posebno u područjima istraživanja ili akademske zajednice.

Radno okruženje

Uz svoje rutinske administrativne dužnosti, biolozi često žive na otvorenom u potencijalno teškim vremenskim uvjetima. Oni mogu komunicirati i proučavati bilo koji broj životinjskih vrsta u populaciji lokalnih životinja, uključujući jelene, losove, rakune, oposume, ptice selice, ptice grabljivice, gmazove, morske sisavce, šišmiše, velike mačke, ribe i vodozemce.

Radni raspored

Većina biologa u divljini radi puno radno vrijeme, a oni mogu raditi duge ili nepravilne sate, pogotovo kada rade na terenu.

Usporedba sličnih poslova

Ljudi koji su zainteresirani da postanu biolozi za divlje životinje mogu biti zainteresirani i za sljedeće karijere, navedene s njihovim srednjim godišnjim plaćama:

  • Djelatnik za njegu životinja i servis: $23,160
  • Veterinar: $90,420
  • Biokemičar i biofizičar: $91,190
  • Znanstvenik i stručnjak za zaštitu okoliša: $69,400

Kako dobiti posao

Postanite pripravnik

Završiti pripravnički staž u očuvanju divljih životinja kako bi stekli iskustvo za certifikaciju.

Dobijte certifikat

Prijavite se i postanite suradnik Biologist za divlje životinje® ili Certified Wildlife Biologist® kroz The Wildlife Society.

Primijeni na poslove

Iskoristite svoje stažiranje kako biste se povezali s mogućnostima zaposlenja ili potražili posao i prijavili se na web-lokacije kao što su Indeed i LinkedIn.

Zanimljivi članci

Fitness trener - Informacije o karijeri

Što radi fitness trener? Ovdje su informacije o karijeri, uključujući opis radnog mjesta, zaradu, obrazovne zahtjeve, napredovanje i izglede.

Što je to biti supružnik policajca?

Dan u životu policijskog službenika je težak, ali može biti jednako teško ljudima koji se udaju za te časnike. Saznajte kako se udati za policajca.

Hair Stylist - Opis posla

Saznajte kako biti frizer. Dobijte informacije o zahtjevima, dužnostima, plaći i izgledima. Pogledajte što je loša strana i uobičajene zablude.

Različite vrste IT outsourcinga

Evo informacija o različitim vrstama IT outsourcing usluga, njihovim prednostima i manama, kao i razne vrste dostupnih opcija.

Karijera kao profesionalna plesačica

Saznajte više o prihodima i izgledima za plesače. Pogledajte što vam je potrebno za obuku i obrazovanje i saznati činjenice o uobičajenim zabludama.

Što točno čini napuštanje posla?

Evo što trebate znati o napuštanju posla, uključujući ono što predstavlja napuštanje posla i kako se nositi sa zaposlenicima koji se ne pojavljuju na poslu.