• 2024-06-28

Profil karijera agenta tajne službe

UZBUNA! KAKO VAS TAJNI AGENTI PRATE I PRISLUŠKUJU: Ekskluzivno na Kuriru - ovako služba špijunira!

Gdje god ide predsjednik Sjedinjenih Država, tamo su. Gledanje, čuvanje, zaštita. To su specijalni agenti, članovi Tajne službe Sjedinjenih Država, jedne od najstarijih saveznih agencija za provedbu zakona u zemlji.

Neke od njih je lako uočiti, muškarci u crnim odijelima s ozbiljnim licima nakon svakog pokreta predsjednika. Drugi se uklapaju u gomilu, spremni poduzeti sve što je potrebno kako bi zaštitili svoje naboje. Svi oni su posebno obučeni agenti koji su svoje karijere posvetili službi svojoj zemlji.

Funkcije posla i radno okruženje agenta tajne službe

Tajna služba Sjedinjenih Država ima odjel za uniformu, kao i istražni odjel. Posebni agenti su članovi istražnog odjela. Zaštitne usluge su, naravno, najpoznatija i najpopularnija funkcija specijalnog agenta američke tajne službe. Vjerovali ili ne, međutim, zaštita nije prvi prioritet agencije. Zapravo, agencija još nije bila službeno zadužena za zaštitu podataka o dostojanstvenicima mnogo kasnije u svojoj povijesti.

Kada je osnovana 1865. godine, primarna misija Tajne službe bila je očuvanje valute Sjedinjenih Država istragom slučajeva krivotvorenja. Njegova se uloga od tada proširila kako bi uključila provođenje i istrage o svim oblicima prijevare, uključujući računala, vrijednosne papire, telekomunikacije i krađu identiteta. Ukratko, tajna je služba zadužena za zaštitu sustava i metoda plaćanja u Sjedinjenim Državama.

1901. Tajna služba je dobila svoju dvostruku funkciju zaštite.Trenutno su posebni agenti zaduženi za pružanje zaštitnih usluga predsjednicima, potpredsjednicima, predsjedniku uže obitelji, bivšim predsjednicima i posjetima dostojanstvenika iz drugih zemalja.

Posao specijalnog agenta tajne službe često uključuje:

  • Provođenje dubinskih istraživanja
  • Provođenje opsežnog nadzora
  • Planiranje sigurnosti rute i događaja
  • Pisanje izvješća
  • Opsežna i nepravilna putovanja
  • Tajni posao

Osim ako im nije dodijeljen trajni zaštitni zadatak, kao što je slučaj predsjednika ili potpredsjednika, posebni agenti rade diljem Sjedinjenih Država kako bi osigurali da su naši financijski sustavi zaštićeni i bez prijevare. Međutim, bilo koji agent može biti pozvan na trenutak da se pridruži pojedinosti zaštite bilo gdje u zemlji. Kao rezultat toga, posao nužno zahtijeva značajnu količinu putovanja i neredovitih sati.

Zahtjevi za obrazovanje i vještine za agente tajne službe

Da bi se kandidati smatrali za agenta tajne službe, kandidati moraju imati najmanje 21 godinu, biti državljanin SAD-a i imati diplomu prvostupnika. Oni također moraju pokazati visoku akademsku uspješnost tako što zarađuju srednju ocjenu od 3,0 do 4,0 ili ako su primljeni u društvo časti.

Ako nema visokog prosjeka ocjena, kandidati se mogu kvalificirati i ako imaju prethodno relevantno iskustvo u provođenju istraga, intervjuiranja osumnjičenika i uhićenja osoba osumnjičenih za zločine. Iskustvo u radu policijskog službenika u većini će slučajeva ispuniti ovaj zahtjev.

Kandidati za poslove tajnih službi koji posjeduju magisterij ili opsežno relevantno iskustvo mogu se zaposliti na višoj platnoj razini, iako su funkcije zaposlenja iste nakon imenovanja. Opsežno relevantno iskustvo uključivalo bi rad kao detektiv ili kriminalistički istražitelj.

Naravno, osim minimalnih zahtjeva, kandidati moraju biti u mogućnosti kvalificirati se za visoko tajno vojno čišćenje. Kao rezultat toga, potrebna je opsežna provjera pozadine, uključujući dubinski poligrafski pregled.

Nakon imenovanja, kandidati za specijalnog agenta prolaze opsežnu obuku od 27 tjedana, provedu 10 tjedana u Saveznom centru za obuku u provedbi zakona u Glyncu, u Gruziji za osnovni program obuke kriminalaca, a zatim 17 tjedana u Washingtonu, DC Program treninga.

Rast zaposlenja i plaća Outlook

Iako se od tajnih službi ne očekuje da doda radna mjesta, poslovi će postati dostupni kroz prirodno iscrpljivanje i odlazak u mirovinu, što znači da će i dalje postojati prilike za kvalificirane kandidate.

Posebni agenti se imenuju na razini plaća G7 ili G9, a početna plaća, uključujući dodatak za plaćanje raspoloživosti od 25 posto, kretat će se od 54.000 do 94.000 dolara godišnje, ovisno o početnom radnom mjestu.

Je li karijera kao posebna agentica tajne službe prava za vas?

Posao agenta tajne službe, na prvi pogled, može izgledati uzbudljivo i zanimljivo i može pružiti ogromnu raznolikost iz dana u dan. Ipak, nije za svakoga. Raditi kao specijalni agent zahtijevat će duge sate u nepovoljnim uvjetima, a agenti moraju biti na raspolaganju 24 sata dnevno, spremni otići u tren oka i spremni biti udaljeni od kuće 30 dana ili duže,

Ako mislite da možete podnijeti rad pod tim uvjetima, posao agenta tajne službe može biti nevjerojatno zabavan i zadovoljavajući. Ako uživate u putovanjima i spontanosti i imate želju služiti, specijalni agent Tajne službe Sjedinjenih Država može biti savršena karijera za vas.

  • Želite znati više? Saznajte sve o mnogim velikim saveznim policijskim službama koje su dostupne ljudima koji traže posao u kaznenom pravosuđu i kriminologiji.

Zanimljivi članci

Opis posla kemičara: Plaća, vještine i drugo

Kemičar radi s kemikalijama kako bi pronašao načine za poboljšanje naših života. Pročitajte o dužnostima na poslu, zaradi, obrazovnim zahtjevima i izgledima za posao.

Pregled karijere: glavni sudski službenik

Glavni sudski službenici, također poznati kao glavni zamjenici činovnika, glavni zamjenici ili glavni službenici, najviši su činovnici sudskog sustava.

Primjer nastavka skrbi za djecu / radnika socijalne skrbi

Zainteresirani za posao u skrbi za djecu / mlade, upravljanje programom poslije škole ili socijalni rad? Koristite ovaj primjer nastavka kao predložak.

Koji su trenutni zakoni i propisi o dječjem radu?

Zakoni o dječjem radu uključuju ograničenja koja se temelje na dobi, izuzimanju radnih mjesta, minimalnoj plaći za mlade, zahtjevima za radni papir i više propisa o radu djece.

Zaposleni u vojsci: 94F Popravak računala / detektora

Vojna vojna strukovna specijalnost (MOS) 94F, serviser računala / detektora, radi ono što radno mjesto sugerira: popraviti ključnu vojnu opremu.

Služba za zaštitu dječje zaštite karijere

Službenici koji se bave zaštitom djece posvetili su svoju karijeru zaštiti djece koja su zlostavljana i zanemarena.