• 2024-06-30

Paralegal Opis posla: Plaća, vještine i još mnogo toga

BECOMING A PARALEGAL WITHOUT EXPERIENCE: Secure a job at a law firm

Pravobranitelji su obučeni za pomoć odvjetnicima u pružanju pravnih usluga. Oni mogu raditi za odvjetničke tvrtke, korporacije, vladu ili u drugim praksama, ali uvijek pod nadzorom odvjetnika. Paralegali ne mogu dati pravni savjet. Ne mogu zastupati stranke na sudu, utvrđivati ​​sudske pristojbe ili potpisivati ​​dokumente koji će biti podneseni sudu.

U Sjedinjenim Američkim Državama u 2016. godini zaposleno je približno 285.600 paralegala, od kojih je 73 zaposleno u odvjetničkim uredima i tvrtkama koje pružaju pravne usluge.

Paralegal Duties & Odgovornosti

Nisu svi paralegali preuzeli iste dužnosti. To uvelike ovisi o tome za koga rade i kakve pravne usluge pruža njihov poslodavac. Neke su odgovornosti, međutim, uobičajene:

  • Organiziranje posredovanja ili stručnih psiholoških procjena u pitanjima obiteljskog prava o razvodu i skrbništvu
  • Doprinos pripremi suđenja u parničnim postupcima
  • Pružanje podrške iza kulisa u sudnici na raspravama i suđenjima, ili u arbitraži, posredovanju, upravnim postupcima i zatvaranju
  • Izrada pravnih dokumenata i podnesaka, uključujući obavijesti o polaganju, sudske pozive, prijedloge, potvrde, ugovore, podneske i pritužbe
  • Istraživanje činjenica slučaja intervjuiranjem klijenata i svjedoka i obavljanjem pravnih istraživanja u sudskoj praksi i presedanima
  • Rukovanje otkrićem - razmjena određenih informacija između suprotnih strana u parnici
  • Organiziranje i upravljanje datotekama, dokumentima i eksponatima
  • Podnošenje dokumenata na saveznim i državnim sudovima

Iako je ono što je paralegal Ne možeš učiniti je uspostavljen zakonom, što oni limenka učiniti jako ovisi o njihovim poslodavcima. Neki odvjetnici smatraju delegiranje zadataka lakšim od drugih. Glavna svrha odvjetničkog ureda je osloboditi vrijeme odvjetnika tako da odvjetnici mogu učiniti ono što samo odvjetnici mogu učiniti, poput savjetovanja klijenata i pojavljivanja na sudu.

Plata za paralegal

Paralegal plaće mogu ovisiti o mnogim čimbenicima, uključujući iskustvo, obrazovanje, praksa okoliš, i geografski položaj. Oni koji rade za saveznu vladu imaju tendenciju da budu najviše nadoknađeni.

  • Srednja godišnja plaća: $ 50,410 ($ 24,23 / sat)
  • 10% godišnje plaće: Više od 81.180 USD (39,03 USD / sat)
  • Donja 10% godišnje plaće: Manje od 31.130 USD (14,97 USD / sat)

Paralegali koji rade za tvrtke smještene u gradskim područjima obično zarađuju više od onih koji rade u manjim gradovima i ruralnim mjestima. Neki iskusni odvjetnici s posebnim vještinama ili zaduženjima za upravljanje mogu zaraditi na šest figura godišnje u velikim gradovima, dok početni paralegali u ruralnim područjima mogu zaraditi u susjedstvu od 25.000 dolara godišnje.

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Neki paralegali nemaju formalnu obuku. Oni uče na poslu pod nadzorom odvjetnika, često preuzimajući položaj paralegalne i dodatne odgovornosti nakon što su na određeno vrijeme služili kao pravni tajnik ili u nekoj drugoj podršci. Međutim, to nije uvijek slučaj.

  • Obrazovanje: Mnogi paralegali imaju dvogodišnje stupnjeve suradnika ili četverogodišnje stupnjeve prvostupnika. Mnogi junior koledži nude tečajeve prema paralegal certifikat.
  • Trening: Čak i ako to ne shvate u učionici, paralegali moraju imati dobro poznavanje pravne terminologije, saveznih i državnih pravila pravne procedure i materijalnog prava. Paralegals mogu steći ovo znanje radeći svoj put s početne pozicije u odvjetničkom društvu ili u drugim pravnim službama.
  • Certifikacija: Ova profesija nije jako regulirana, tako da profesionalno certificiranje može zaista pomoći kandidatu za posao koji se ističe od ostalih kandidata.
  • licenciranje: Vrlo malo država ima zahtjeve za licenciranje ili registraciju za paralegals.

Pravni stručnjaci s diplomom prvostupnika u paralegalnim studijima ili fakultet u bilo kojem području u kombinaciji s paralegalnim certifikatom, općenito imaju najbolje izglede za karijeru.

Paralegal vještine i kompetencije

Nisu svi sposobni biti paralegal. Neke inherentne vještine i osobine mogu napraviti razliku između uspjeha i izgaranja.

  • Organizacijske vještine: Paralegali moraju posjedovati izvrsne organizacijske sposobnosti za upravljanje obimnim datotekama i eksponatima, koji se mogu brojiti u stotinama za jedan slučaj.
  • Komunikacijske vještine: Odvjetnici moraju redovito komunicirati s klijentima, stručnjacima, sudskim osobljem i odvjetnicima koji nisu njihovi poslodavci.
  • Snažne vještine istraživanja i pisanja: Te su vještine potrebne za izradu iskaza, istraživačkih memoranduma, korespondencije i drugih dokumenata.
  • Čelični živci: Sposobnost rješavanja pritisaka i nagle rokove može biti presudna u nekim specijalitetima koji uključuju mnogo parnica.
  • Mogućnost obavljanja više zadataka: To je zahtjevna profesija, a više slučajeva može zahtijevati djelovanje u istim ograničenim vremenskim razdobljima. Možda ćete istodobno morati obavljati različite zadatke na više od jednog slučaja, telefonski razgovarati o jednoj stvari dok razvrstavate probne predmete na drugom - a pravljenje pogrešaka jer ste preopterećeni ili ometeni nije opcija.

Job Outlook

Povećani broj slučajeva potaknuo je odvjetnike da delegiraju zadatke koji su ranije bili rezervirani za odvjetnike, stvarajući više prilika za odvjetnike. Zavod za statistiku rada predviđa da će se paralelne pozicije povećati za 15 posto od 2016. do 2026., što je znatno brže od prosjeka.

Ovaj rast posla može se barem djelomično pripisati činjenici da odvjetnici mogu odvojiti više posla svojim paralegals po nižoj satnici nego što bi osobno naplatiti za svoje vrijeme kao klijenti odoljeti visoke pravne pristojbe.

Radno okruženje

Paralegals imaju tendenciju da rade u tandemu s drugim osobljem, kao što su odvjetnici i pomoćno osoblje, tako da biti paralegal je nešto što je profesija ljudi. Interakcija s klijentima također je vrlo česta u određenim područjima zakona.

Velika većina tog posla obavlja se u uredima, ali povremeni odvjetnici mogu povremeno biti pozvani da prisustvuju sudskim postupcima sa svojim odvjetničkim poslodavcima, ili da putuju iz drugih razloga, kao što su podnošenje dokumenata ili prikupljanje informacija.

Radni raspored

Biti paralegal je općenito radno mjesto s punim radnim vremenom koje se obavlja tijekom redovnog radnog vremena, ali prekovremeni i večernji sati su često nužni kada rokovi nailaze i suđenja su neizbježna, što zahtijeva opsežne pripreme.

Kako dobiti posao

DOBITE CERTIFICIRANO

Uzmite nacionalno ovlaštenog pravnog asistenta / Ispit za pravnu pomoć (CLA / CP ispit) nakon što dobijete stupanj suradnika ili ste dobili certifikat.

IZABERITE POSEBNOST

Nije neuobičajeno da paralegal uspostavi specijalnost ili područje stručnosti nakon pridruživanje tvrtki u kapacitetu početne razine. Mogla bi postati stručnjak za određena područja kroz obuku na radnom mjestu. Na kraju, može se svesti na ono što vas zanima i koju vrstu zakona i dužnosti vam najviše odgovara. Zatim se možete prijaviti za poslove u tom sektoru.

PRIPREMITE SE ZA PRVO INTERVJU

Možete se obratiti Nacionalnoj asocijaciji pravnih asistenata ili Nacionalnom savezu udruga paralegala za više informacija o paralegalnim karijerama.

Usporedba sličnih poslova

Oni koji su zainteresirani za pravne karijere mogu razmotriti i ova zanimanja:

  • Uređivač polaganja prava: $64,690
  • Posrednik: $60,670
  • Odvjetnik: $119,250

Zanimljivi članci

Najbolji Social Media Sites za posao lovaca

Neke od najboljih društvenih mreža koje možete upotrijebiti kako biste poboljšali svoju karijeru i potaknuli traženje posla, te savjete za korištenje društvenih medija za zapošljavanje.

Pronalaženje najboljih država za radna mjesta 2018

Pročitajte o najboljim državama za poslove za 2018. godinu, uključujući gradove i države s najboljim rastom radnih mjesta, najnižom stopom nezaposlenosti i najvišim plaćama.

4 koraka za stvaranje zdrave organizacijske kulture

Možete svjesno stvoriti kulturu koju želite ako vaši viši rukovoditelji modeliraju ponašanje koje se vrednuje na odgovarajući način, a vi ljude smatrate odgovornima za to.

Najbolji ljetni poslovi za djecu

Summertime je izvrsna prilika za djecu da nauče kako raditi i zaraditi malo novca. Ovdje su neke velike ideje.

7 najboljih strateških knjiga iz 2019

Pročitajte recenzije i kupite najbolje strateške knjige vrhunskih autora, uključujući Seana Coveyja, Chrisa Duckera, Jima Collinsa i drugih.

Najbolje prakse upravljanja talentima

Upravljanje talentima može pozitivno utjecati na svaki aspekt vašeg poslovanja i pomoći vam da zadržite zaposlenike. Otkrijte najbolje prakse upravljanja talentima.