• 2024-09-28

Mos 7212 - Niskotemperaturna protuzračna obrana (LAAD)

MOS Profile: 7212 LAAD Gunner

Sadržaj:

Anonim

  • Vrsta MOS-a: PMOS
  • Raspon ranga: MGySgt u Pvt
  • Opis posla: LAAD-ovi topnici upravljaju i obavljaju propisano održavanje na LAAD-ovim sustavima oružja zemlja-zrak.

Zahtjevi za posao

  1. Mora imati GT bod 90 ili veći.
  2. Ne-MOS-ovi kvalificirani prethodni servisni marinci, ili drugi rezervni marinci koji imaju PMOS osim 7212, mogu biti certificirani za MOS 7212 pohađajući LAAD Gunner Course. Ako tečaj nije pravodobno dostupan, ili pomorac ne može pohađati tečaj, zapovjednik postrojbe može ovjeriti Marine da bude potpuno kvalificiran i dodijeliti samo AMOS-u 7212 nakon uspješnog završetka programa obuke za obuku (ATIP) rezervi morskih snaga, kako je opisano u naredbi COMMARFORRES 1535.1.
  1. Mora imati valjanu državnu vozačku dozvolu.
  2. Vodi evidenciju o vožnji koju vodi Nacionalni registar vozača.
  3. Ne može biti dominantan lijevo oko.
  4. Mora imati tajno sigurnosno odobrenje.
  5. Kategorija fizičkog profila A.
  6. Mora imati normalan vid boje.
  7. Mora imati 20/20 vid (može se ispraviti na 20/20 s naočalama ili kontaktnim lećama).
  8. Gubitak sluha nije veći od 15 dB između 500-2,000 Hz.
  9. Ne manje od 5 stopa 4 inča u visinu, ili više od 6 stopa 2 inča u visinu.
  10. Mora biti državljanin SAD-a.

dužnosti

(1) MGySgt u Pvt:

(a) Provodi propisane postupke za primanje, transport, rukovanje i održavanje LAAD oružja.

(b) uči i slijedi stalne operativne postupke za raspoređivanje i korištenje oružja LAAD.

(c) Održava radno znanje o karakteristikama i mogućnostima zrakoplova prijetnje.

(d) Točno locira i izvješćuje o pozicijama pucanja pomoću karte.

(e) Usklađuje se s utvrđenim pravilima angažiranja i otvaranja doktrina.

(f) Ocjenjuje ciljni smjer, brzinu, domet i relativnu poziciju.

(g) koristi uspostavljene "sigurne koridore" i primjenjiva protupožarna ograničenja u radnom području.

(h) uči uzorke zrakoplovnog prometa na svakom aerodromu u blizini strijelaca.

(i) Odgovara na sva upozorenja i uvjete spremnosti obrane odgovarajućim postupcima bez obzira na ograničenja koja nameću kontrole / stanja svakog oružja.

(j) provodi dnevne preglede LAAD oružja i njihovih dijelova i pomoćne opreme.

(k) Odgovara sigurnosnim mjerama, posebno u vezi s zonama prednaprezanja i razmatranjem povratne blokade.

(l) Rukuje sa preskakanjem paljenja, vješalima i dudovima.

(m) obavlja nužno uništavanje LAAD oružja i pomoćne opreme kada je to potrebno.

(n) upravlja organizacijskom komunikacijskom opremom primjenom odgovarajućih radijskih / telefonskih postupaka i upotrebom alternativnih komunikacijskih sredstava kada je to potrebno.

(o) prijavljuje neidentificirani zrakoplov u sustav kontrole zraka koristeći uspostavljene procedure.

(p) podnosi izvješća o djelovanju.

(2) MGySgt u Cpl:

(a) Obavlja dužnosti voditelja odjela LAAD.

(b) Zaposleni djeluju i održavaju Taktički obrambeni radar 9TDAR).

(c) povezuje TDAR s automatiziranim sustavom za zapovijedanje i upravljanje pomorskim zrakom (MACCS).

(3) MGySgt to SSgt:

(a) Obavlja dužnosti vodnika voda LAAD-a koji nadzire smještaj i korištenje odjeljaka LAAD-a.

(b) Priprema slojeva karte i ploča za crtanje s prikazom dispozicije i statusa odjeljaka i timova LAAD-a.

(c) nadzire obuku jedinice i pojedinca i vodi evidenciju o osposobljavanju.

(4) MGySgt na GySgt.

Obavlja poslove kao šef LAAD baterije.

(5) MGySgt.

Obavlja dužnosti šefa operacije bataljona LAAD.

  • Srodni kodeks o radu na radnom mjestu: Nema civilnog ekvivalenta.
  • Povezani poslovi morskih korpusa: Niti jedan.

Iznad informacija dobivenih iz MCBUL ​​1200, dijelovi 2 i 3

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.