• 2024-09-28

Marine Corps MOS 0481 - Stručnjak za podršku iskrcavanja

Balkan School opis posla rudar i zarada Roleplay

Anonim

Informacije dobivene iz MCBUL ​​1200, dijelovi 2 i 3.

Stručnjak za podršku slijetanja obavlja različite dužnosti koje podupiru uspostavu, održavanje i kontrolu sustava propusnosti prijevoza na plažama, zonama za slijetanje, lukama (zrak i more) i terminalima (željeznicom, kamionom i kontejnerom) koji se koriste za podršku zadaći morskog zraka Operacije i raspoređivanje snaga (MAGTF). Oni su obučeni za doktrinarne koncepte podrške za slijetanje i stranku za podršku pristajanja; obavljanje luke, zračnog luka dolaska / odlaska, zone slijetanja helikoptera i operacija glave željeznice.

Sustavi stručnjaka za podršku slijetanja

Stručnjak za podršku slijetanja također je obučen za primjenu automatiziranih informacijskih sustava (AIS) koji se koriste u obrambenom transportnom sustavu (DTS) za praćenje i povezivanje podataka o kretanju s programima planiranja opterećenja i zajedničkim AIS-om za podršku planiranju i izvršenju primjene sile (FDP & E) proces; Službeni časnici (NCO) i podoficiri osoblja planiraju, provode i nadziru operacije i obuku za podršku slijetanja.

Na razini MAGTF-a, stručnjaci za potporu za slijetanje pomažu u protoku osoblja jedinice, zaliha i opreme.Oni također pomažu u pripremi, planiranju i izvršavanju strateških planova mobilnosti u skladu s podacima o raspoređivanju po fazama (TPFDD) koji se koriste za raspoređivanje i održavanje naprijed razmještenih snaga.

Na razini viših zapovjednika (SNCO), oni će također služiti kao pomoćnici za borbenu vožnju (CCA) na brodovima mornarskih amfibijskih napada. MOS 0491, načelnik za logistiku / mobilnost, dodijeljen je kao primarni MOS nakon promocije za topničkog narednika:

  • Vrsta MOS-a: PMOS
  • Raspon ranga: SSgt u Pvt
  • Povezani poslovi morskih korpusa:nijedan

Stručnjak za podršku slijetanja (MOS 0481) Detalji i zahtjevi

  • Mora biti državljanin SAD-a.
  • Mora imati pravo na tajno sigurnosno odobrenje.
  • Mora imati GT rezultat od 95 ili više.
  • Mora imati MM bod 100 ili više.
  • Morate završiti osnovni tečaj za osnovnu podršku za sletanje, školu za logističke operacije, školu za borbenu službu marinskih korpusa u kampu Johnson / Camp Lejeune, NC, nakon ulaska ili bočnog pomaka u rangu narednika ili ispod.
  • Narednici koji su napravili bočni potez također moraju dovršiti tečaj za podstanarsku potporu za slijetanje, školu za logističke operacije, školu za borbenu službu marinskih korpusa u kampu Johnson / Camp Lejeune, NC.
  • Nesposobni marinci koji nisu u MOS-u i koji ne mogu pohađati redoviti školski tečaj, mogu biti ovjereni za MOS 0481 kao AMOS-samo od strane zapovjednika postrojbe nakon uspješnog završetka programa obuke za alternativnu obuku (ATIP) pričuva morskih snaga. ATIP za MOS 0481 Marines nalazi se u Force Order 1535.1 i sastoji se od temeljnih zadataka koji se provode na standard u Reserve Basic Landing Support School, Mobile Training Team (MTT) ili MOJT. Potrebno je najmanje šest mjeseci MOJT dok je dodijeljen MOS 0481.

Povezani Odsjek za radnu praksu

Rječnik profesionalnih naziva standardizirao je informacije o zanimanjima kojima se podupiru aktivnosti zapošljavanja. Kako bi se na odgovarajući način uskladila radna mjesta i radnici, sustav javnih službi za zapošljavanje zahtijeva da se u svim lokalnim uredima službe za zapošljavanje koristi jedinstveni jezik zanimanja.

  • Stevedore (1) 911.633-014
  • Stevedore (2) 922.687-090

Civilne vjerodajnice povezane sa stručnjakom za podršku iskrcavanja

U mornarici, vjerodajnice, kao što su certifikati i licence, dio su obuke. Vjerodajnice pokazuju da ispunjavate važne standarde u vašem USMC poslu, ali i da su vaše vještine jednake onima koje su potrebne u civilnom svijetu. Vjerodajnice vam pomažu u prevođenju vojne obuke i iskustva u kvalifikacije spremne za nastavak rada koje poslodavci mogu lako prepoznati. Imajući vjerodajnice koje su potrebne za poslove u svom području čini vas konkurentnijim na tržištu rada i vjerojatnije je da ćete biti zaposleni.

Zbog toga je prelazak na civilno zapošljavanje lakši.

Ove vjerodajnice odnose se na obuku tehničara vodne podrške i mogu zahtijevati dodatno obrazovanje, obuku ili iskustvo:

  • Ovlašteni liječnik za opasne tvari (CHMP)
  • Ovjerena u proizvodnji i upravljanju zalihama (CPIM)
  • Ovlašteni suradnik za logistiku (CLA)
  • Certificirani tehničar za logistiku (CLT (AE))
  • Profesionalni certificirani lanac opskrbe (CSCP)
  • Trgovačka vozačka dozvola (CDL)
  • Pokazao je Logistic
  • ISO 28000 Zaklada - Certifikacija sigurnosti lanca opskrbe
  • Nositelj implementacije ISO 28000 - Certifikacija sigurnosti lanca nabave

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.