• 2024-09-28

Opis poslova blagajnika: Plaća, vještine i drugo

femtometer to angstrom, angstrom to femtometer

Blagajnik preuzima plaćanje za robu od kupaca u maloprodajnoj ustanovi, kao što su restoran, benzinska postaja, kino ili trgovine, trgovine i robne kuće. Od njega se može tražiti da provjeri dokaz o punoljetnosti za kupnju cigareta ili alkohola.

Ostale dužnosti, uključujući obradu povrata i povrata, stavljanje oznaka cijena na proizvode, stavljanje proizvoda na police i održavanje prostora registra i ostatka trgovine urednim i čistim. Budući da je blagajnik ponekad prvi zaposlenik kojeg klijenti vide pri ulasku u posao, obično ih mora pozdraviti, odgovoriti na njihova pitanja i odgovoriti na njihove pritužbe.

Obveze i odgovornosti blagajnika

Ovaj posao zahtijeva od kandidata da mogu obavljati poslove koji uključuju sljedeće:

  • Dobrodošli kupci
  • Unesite ili skenirajte kupnju kupca
  • Prihvatite plaćanja i napravite promjene
  • Navedite račun i vrećicu ili zamotajte kupnju kupaca
  • Odgovorite na pitanja o proizvodima i pohranite pravila za korisnike
  • Pomozite klijentima s prijavama za kreditne kartice ili kartice s nagradama
  • Računajte novac u ladici na otvorenoj i zatvorenoj svakoj smjeni

Blagajnici mogu također morati provjeriti dob kupaca ako prodaju alkohol, duhan ili druge proizvode s ograničenom starošću. Kada blagajnici nemaju klijente, od njih se može tražiti da pomete podove, organiziraju i obnavljaju robu, izvlače smeće, ažuriraju robne prikaze i pridaju oznaku za robu.

Plaća blagajnika

Blagajnička plaća varira ovisno o vrsti poslodavca, s ljekarni i drogerijama koje plaćaju najvišu srednju plaću od 10,60 USD / sat, a restorani plaćaju najnižu srednju satnicu od 9,54 USD / sat.

  • Srednja satnica: $10.11
  • Najboljih 10% godišnje nadnice: Više od 18,43 USD
  • Donja 10% godišnje nadnice: Manje od 10,27 USD

Obrazovanje, obuka i certifikacija

Podnositelji zahtjeva za poslove honorarnog blagajnika obično ne moraju ispunjavati nikakve obrazovne zahtjeve, ali poslodavci koji zapošljavaju radnike s punim radnim vremenom ponekad preferiraju zaposliti one koji imaju srednju školu ili diplomu ekvivalentnosti. Zbog ograničenih obrazovnih zahtjeva, ovaj posao privlači studente koji žele raditi skraćeno radno vrijeme.

  • Trening: Većina blagajnika prima obuku na radnom mjestu.
  • Dozvola za rad: Onima koji su mlađi od 18 godina potrebne su potvrde o radu ili dobnoj skupini, obično poznate kao radni papiri. Prema zakonima o dječjem radu u Sjedinjenim Državama, oni su ograničeni na rad samo u određenim satima i određeno vrijeme tijekom školskog tjedna.

Blagajne vještine i kompetencije

Poslovi blagajnika su ulazna mjesta koja zahtijevaju malo ili nimalo prethodnog radnog iskustva. Ovo zanimanje, međutim, zahtijeva određene meke vještine ili osobne kvalitete, uključujući:

  • Prijateljski i ljubazni: Ljudi koji razmišljaju o blagajničkom poslu trebali bi imati dobre vještine za korisnike. Blagajnici su često jedini radnici s kojima kupci dolaze u kontakt i stoga moraju postavljati pitanja i pritužbe na prijateljski i uljudan način.
  • Dobre vještine slušanja: Vještine slušanja omogućuju blagajnicima da budu pažljivi na upite i brige kupaca.
  • Strpljenje: Blagajnici moraju pokazivati ​​strpljenje i suzdržanost kada se bave uznemirenim klijentima koji se mogu činiti nerazumnim. Oni s kratkim osiguračima ne moraju se primjenjivati.
  • Ostanite mirni pod pritiskom: Blagajnici se rijetko mogu suočiti s ozbiljnim rizicima na poslu. Budući da rukuju novcem, ponekad su meta pljački i ubojstava. Međutim, poslodavci su svjesni toga i mnogi su proaktivni u tome da se to ne dogodi. Obično ograničavaju iznos novca koji se vodi u registrima u bilo kojem trenutku, što ublažava dio rizika. Druge sigurnosne mjere, kao što su nadzorne kamere, pomažu u odvraćanju kriminalaca.

Job Outlook

Prema američkom Zavodu za statistiku rada, izgledi za blagajnike u idućem desetljeću u odnosu na druga zanimanja i industrije znatno su niži od prosjeka za sva zanimanja, potaknuta napredkom tehnologije kao što je samokontrola i povećana online kupovina.

Očekuje se smanjenje zaposlenosti za oko 1% u sljedećih 10 godina, što je znatno sporiji rast od prosječnog rasta predviđenog za sva zanimanja između 2016. i 2026. godine. Rast za druga radna mjesta u maloprodaji predviđa se da će u sljedećih deset godina biti 1%.

Ove stope rasta uspoređuju se s projiciranim rastom od 7% za sva zanimanja. Unatoč padu broja dostupnih radnih mjesta, izgledi za posao ostaju dobri zbog potrebe zamjene blagajnika koji odluče napustiti zanimanje.

Radno okruženje

Oko 28% blagajnika radi u trgovinama hrane i pića, dok se preostala radna mjesta održavaju u općim trgovinama, benzinskim postajama, restoranima, ljekarnama i drogerijama. Blagajnički rad može biti ponavljajući i može zahtijevati više sati stajanja iza pulta. Posao može uključivati ​​stres zbog posla s nezadovoljnim klijentima.

Radni raspored

Raspored blagajničkog rada može omogućiti fleksibilnost, ali zaposlenici će najvjerojatnije morati raditi vikendom, vikendom i praznicima. Sati variraju ovisno o vrsti poslodavca, a neke operacije, kao što su benzinske postaje, mogu zahtijevati blagajnike da rade preko noći.

Kako dobiti posao

PRIJAVITE SE

Zatražite blagajne u lokalnim trgovinama i trgovinama. Isprobajte trgovine, benzinske postaje, ljekarne i drogerije. Obucite se moderno i profesionalno, a kod nas ćete imati životopis koji će biti usredotočen na blagajnu u slučaju da imate priliku ispuniti prijavu na licu mjesta.

ŠIRENA SVOJA PRETRAGA

Ako vaša početna pretraga ne pokaže mogućnosti, razmislite o primjeni u trgovinama u novim trgovačkim centrima koji će uskoro biti otvoreni. Također možete koristiti baze podataka u lokalnoj službi za nezaposlene ili centru za pomoć radnicima kako biste potražili lokalna radna mjesta za blagajnike.

Pokušajte se raspitati o poslovima u netradicionalnim poslovnim postavkama, kao što su trgovina lokalnim bolnicama ili kafeterija, i vaš lokalni odjel za motorna vozila.

Usporedba sličnih poslova

Iskusni blagajnik može se prebaciti na poslove s višim plaćama, uključujući upravljanje. Blagajnik može postati, na primjer, trgovac na malo, predstavnik službe za korisnike ili upravitelj. Osobe koje su zainteresirane za poslove blagajnika također mogu razmotriti sljedeće karijere, navedene sa svojim srednjim godišnjim plaćama:

  • konobar: $21,690
  • Predstavnik Službe za Korisnike: $32,890
  • Bankovni blagajnik: $28,110

Zanimljivi članci

Kako se izračunavaju vladine rente za mirovine?

U većini državnih mirovinskih sustava, plaća zaposlenika i godine radnog staža određuju kolika će biti njihova anuiteta.

Koliko je Klick u vojnim uvjetima?

Klick je vojni izraz koji se koristi za označavanje udaljenosti od jednog kilometra. Podrijetlo fraze potječe od klikova koji se koriste prilikom prebrojavanja udaljenosti.

Kako državni sustavi umirovljenja utvrđuju prihvatljivost

Vladini sustavi umirovljenja imaju pravila o prihvatljivosti koja se temelje na dobi i godinama radnog staža. Evo pregleda uvjeta za odlazak u mirovinu za pravilo 80.

Rad na kućnim pozivnim centrima Plaće

Nisu svi kućni pozivni radovi koriste istu kompenzacijsku strukturu i to čini razliku u prihodima od kuće. Saznajte kako se obračunava plaća.

Kako HR može izbjeći da postane negativan i ciničan

Radite u HR-u i vidite najbolje i najgore u ljudima. Kada radite u HR-u, možete izbjeći negativan stav prema zaposlenicima. Evo pet savjeta.

10 stvari HR Odjeli za zaposlenike

Pomoć u karijeri je blizu! Kao zaposlenik, nemojte zanemariti činjenicu da vaš HR odjel može pomoći vašoj karijeri. Evo 10 načina na koje vam mogu pomoći.