• 2024-06-30

Primjeri pisma o otkazu kratke obavijesti

Колыма - родина нашего страха / Kolyma - Birthplace of Our Fear

Kada podnesete ostavku na posao, smatra se standardnim dati poslodavcu dva tjedna prije nego što napustite položaj. To će vašem menadžeru dati vremena da isplanira vaš odlazak, započne proces zapošljavanja i osigura da su vaše odgovornosti pokrivene.

Također će vam omogućiti da okončate tekuće projekte ili organizirate prijenos odgovornosti na kolegu ili zamjenu.

Nažalost, ponekad nije moguće dati standardno dvotjedno obavijesti. Možda imate osobnu hitnu situaciju, ili su uvjeti rada nepodnošljivi, i morate odmah otići. Međutim, pobrinite se da razmotrite prednosti i mane ostavke bez dva tjedna prije nego što odlučite otići.

Vaš poslodavac će cijeniti toliko obavijesti koje možete dati, pa mu dopustite da znaju čim ste sigurni da ćete otići.

Ako trebate podnijeti ostavku u kratkom roku, pregledajte dolje pisma ostavki uzorka. Jedan je u obliku poslovnog pisma. Drugi je u obliku e-pošte.

Uzorak pisma o ostavci - kratka obavijest

Tvoje ime

Vaša adresa

Vaš grad, poštanski broj države

Vaš broj telefona

Tvoj email

Datum

Ime

Titula

Organizacija

Adresa

Grad (*): Država (*): Poštanski broj

Poštovani gospodine. Prezime:

Molim vas da prihvatite ovo pismo kao službenu obavijest da podnesem ostavku na svoju poziciju u tvrtki ABCD u petak, 9. studenog 2018. godine. međutim, osobne okolnosti zahtijevaju da napustim svoj položaj u toj tvrtki do kraja ovog tjedna.

Drago mi je što mogu pružiti bilo kakvu pomoć tijekom ove tranzicije.

Hvala vam na mogućnostima profesionalnog i osobnog razvoja koje ste mi pružili u posljednjih pet godina.

Uživao sam raditi za agenciju i cijeniti podršku koju sam dobio tijekom svog mandata u tvrtki.

Iskreno, Vaš potpis (pismo na papiru)

Vaše upisano ime

Uzorak s pismom o otkazivanju putem e-pošte - kratka obavijest

predmet: Ostavka na snazi ​​od 28. prosinca 2018. godine

Dragi Bob, Molimo vas da prihvatite ovo pismo kao moju ostavku iz tvrtke ABC. Nažalost, zbog zdravstvenih razloga, neću moći dostaviti standardna dva tjedna. Moj posljednji dan u tvrtki bit će sljedeći petak, 28. prosinca 2018. godine.

Ispričavam se zbog kratkog vremena. Uživao sam u strahovitom zajedničkom radu i toliko sam naučio od vašeg rukovodstva. Javite mi što mogu učiniti u sljedećih nekoliko dana kako bih olakšala tranziciju.

Hvala na razumijevanju.

Iskreno, Samuel

Savjeti za pisanje

Recite svom upravitelju da napuštate osobno, telefonski ili putem e-pošte. Idealno je reći osobno svom menadžeru. Međutim, bilo koji način koji odaberete, dobro je onda napisati formalno pismo ostavke, koje tvrtka može dodati vašoj datoteci zaposlenika. Evo nekoliko strategija koje trebate imati na umu prilikom pisanja ostavke:

  • Zapiši u formatu poslovnog pisma: Budući da je ovo službeno pismo koje će ići u vašu datoteku zaposlenika, trebate slijediti pravila formatiranja poslovnog pisma. U gornji lijevi kut pisma unesite podatke za kontakt, datum i podatke o kontaktu poslodavca. Završite slovo rukom potpisanim potpisom i ukucano ime u nastavku.
  • Navedite datum ostavke: U prvom odlomku navedite datum kada ćete napustiti posao. Ovo je najvažnija informacija u vašem pismu, tako da je trebate što prije uključiti u pismo.
  • Kratko:Nemojte se osjećati kao da trebate pružiti ogromnu količinu detalja. Najvažnije je spomenuti svoj zadnji dan u uredu.
  • Objasnite zašto ostavljate - ako je prikladno: Trebaš li reći svom šefu zašto tako brzo odlaziš? Ovisi o vašem razlogu - ako dajete kratku obavijest jer ste nezadovoljni poslom ili ne volite svog menadžera ili kolege, ne dijelite te pojedinosti. Međutim, ako postoje vanjske okolnosti, kao što je zdravstvena kriza, dijeljenje vaših razloga može pomoći vašem poslodavcu da se osjeća suosjećajno. Zapamtite, kad god je moguće, najbolje je izbjegavati paljenje mostova na radnom mjestu. Međutim, opet, zadržite svoje pismo kratko - ne morate ići u sve sitne detalje.
  • Reci hvala:U istom duhu završavanja odnosa s poslodavcem u dobrim odnosima, izrazite svoju zahvalnost za mogućnosti koje ste imali na tom mjestu. Čak i ako niste imali najveće iskustvo u tvrtki, često se cijeni kratka "hvala".
  • Ponuda za pomoć tijekom prijelaza (izborno):Pružanje pomoći tijekom tranzicije nije potrebno, ali je uobičajeno da se proširi. Međutim, ako vas vaše osobne okolnosti spriječe da na bilo koji način pomognete, ne morate to uključiti.
  • Uredi, uredi, uredi: Obavezno temeljito pročitajte pismo prije slanja. Potražite pravopisne ili gramatičke pogreške. Razmislite o tome da zamolite prijatelja ili člana obitelji da pročita i pismo. Zapamtite da želite ostaviti pozitivan dojam na tvrtku - dobro napisano, dobro uređeno pismo ostavke pomoći će vam u tome.

Savjeti za pisanje e-pošte

Također možete poslati obavijest o ostavci putem e-pošte. Posebno je dobra ideja ako morate što prije upozoriti poslodavca na svoju ostavku. Čak i ako podnesete ostavku putem e-pošte, razmislite o slanju popratnog pisma poštom za datoteku zaposlenika.

U nastavku pročitajte neke savjete o tome kako poslati poruku e-pošte:

Upotrijebite Obriši redak predmeta: Redak predmeta mora jasno izražavati vašu svrhu pisanja kako bi ga vaš poslodavac odmah pročitao. Možete uključiti i svoje ime. Na primjer, u naslovu retka možete pročitati "Ime-Prezime - Obavijest o ostavci" ili "Ime-Prezime - Ostavka u ožujku XX, 20XX."

Neka bude kratko. Baš kao pismo ostavke, želite zadržati svoju e-poštu kratko. Jednostavno navedite da podnosite ostavku, navedite datum odlaska i dodajte kratku zahvalnicu i ponudu za pomoć tijekom tranzicije (ako je moguće).

Uredi, uredi, uredi: Ljudi imaju tendenciju da zaborave na korekturu e-pošte kao da bi pisali pismo. Baš kao i pismo o ostavci, svakako pročitajte e-poštu za pravopisne ili gramatičke pogreške. Također, provjerite je li font dovoljno velik i jednostavan za čitanje.

Zanimljivi članci

Plaćeni sati u savjetovanju

Konsalting, javna računovodstva i pravne tvrtke koriste naplatne klijentove sate kao ključnu metriku izvedbe, s važnim posljedicama za plaću i promociju.

Opis posla vojnika: MOS 56M pomoćnik kapelana

Pomoćnik kapelana prvenstveno pruža potporu programima i službama bogoslužja u kapelanima i jedinicama ministarstva.

Dvojezična nastava i podučavanje - Posao na radnom mjestu kod kuće

Neki dvojezični nastavni poslovi zahtijevaju potvrdu o učenju, dok drugi zahtijevaju samo dvojezičnost. Ti nastavnički i nastavnički poslovi uključuju oboje.

Biokemičar i biofizičar - Informacije o karijeri

Što radi biokemičar ili biofizičar? Ovdje su informacije o karijeri, uključujući zaradu, obrazovne zahtjeve, izglede za zapošljavanje i radne dužnosti.

Biografija Leslie Scott - Izumitelj Jenge

Leslie Scott uspješno je upravljao poslovanjem igračaka u kojem dominiraju muškarci kako bi lansirao Jengu. Prodala je prava kao što je godišnja prodaja porasla na milijune.

Elena Kagan, četvrta žena na visokom sudu

U srednjoj školi Elena Kagan govorila je o tome da je postala sudac Vrhovnog suda SAD-a i pozirala sliku godišnjaka u sučevom ogrtaču i čekiću.