• 2024-06-28

10 Pravne vještine koje su izvrsne za bilo koji posao

Eazy-E - Real Muthaphuckkin G's (Music Video) HD

Pravne vještine mogu biti korisne u svakom poslu. Ako razmišljate o promjeni karijere i brinete se da vas je vaša pozadina kao odvjetnik učinila previše specijaliziranom, razmislite šire. Razvili ste mnoge vještine koje se mogu koristiti za nezakonito korištenje.

Jasno razmišljanje

Najveća prednost pravnog obrazovanja za nezakoniti rad je to što vas je naučio da razmišljate jasnije. Da, svi oni sati koji su patili kroz Sokratovu metodu bili su dobri za nešto! Lako je zaboraviti kada provodite vrijeme s drugim odvjetnicima, ali većina ljudi nije obučena da se pažljivo usredotoči na činjenice neke situacije, istraživačke opcije i donesu konkretne, razumne argumente o tome što učiniti. Disciplinirano, jasno razmišljanje vrijedno je u svim segmentima, od poslovnih situacija do odluka vlade i još mnogo toga.

Brisanje pisanja

Iako ne biste vjerovali iz nekih pravnih podnesaka, odvjetnici su obično prilično jasni pisci. To je vještina koja se može koristiti u mnogim kontekstima, uključujući tradicionalni marketing, sadržajni marketing, tehničku dokumentaciju, odnose s javnošću i mnoge druge karijere.

Pozornost na detalje

Odvjetnici mogu biti pomalo pedantni, ali da je pažnja posvećena detaljima vrijedna! Umjesto da se zagledaju u stvari, odvjetnici su obučeni da se usredotoče na detalje (i, nadamo se, identificiraju najznačajnije detalje iz mora informacija). Ako ste umorni od usredotočivanja na pravne detalje, razmislite o drugim područjima u kojima bi ovaj skup vještina mogao dobro poslužiti. Nekoliko ideja: QA testiranje, upravljanje proizvodima, uređivanje kopija i tako dalje.

Suočavanje s teškim ljudima i situacijama.

Jedan od razloga zbog kojeg mnogi odvjetnici izgaraju je da se oni stalno bave sukobima. Čak i ako želite sve ovo ostaviti iza sebe, stvarnost je da ste vjerojatno razvili neke korisne vještine i tehnike suočavanja. Bit ćete mirni na korporativnom sastanku kada svi drugi ističu manji sukob osobnosti između suradnika.

Velika radna etika

Odvjetnici (i studenti prava) rade više sati u stresnim uvjetima od mnogih drugih poslova. Ako ste preživjeli pravnu školu, položili pravosudni ispit i prakticirali se kao odvjetnik, vjerojatno ste dobili (ili razvili) vrlo dobru radnu etiku. To će vam dobro poslužiti u bilo kojoj karijeri koju odaberete!

Prepoznavanje i rješavanje problema

Od najranijih dana od 1 godine, kada ste započeli s problemom otkrivanja, vaše je pravno obrazovanje obučilo vas da uočite potencijalne probleme. U određenim kontekstima, ova osobina može biti iritantna, ali je također korisna! Svaki novi pothvat mora se suočiti s udarcima na cesti. Dokle god se možete usredotočiti produktivno ukazujući na potencijalne probleme i nudeći rješenja, vaš pravni radar može se dobro iskoristiti u različitim kontekstima.

Istraživanje

Odvjetnici su vrlo dobri u pronalaženju odgovora - to je ono što vam se plaća kao odvjetnikom. Izvrsne istraživačke sposobnosti ovih dana su korisne u gotovo svim poslovima, bilo da trebate pronaći sastojke za lijepi recept za kolače ili shvatiti je li naziv novog proizvoda uvredljiv na stranom jeziku. Upiti koji bi mogli procijeniti prosječnu osobu nisu ništa za odvjetnika! Već godinama tražite nejasne presedane … prijelaz ovih vještina u nezakoniti kontekst trebao bi biti dio torte.

Javni govor

Dio odvjetničke vježbe je govoriti pred ljudima, tako da je definitivno nešto što naučite u pravnom fakultetu i vjerojatno ste već imali svoje vještine prije nego što ste odlučili ići na pravo. U bilo kojem položaju u kojem upravljate drugim ljudima, bit će slučajeva javnog govora, čak i ako je publika relativno mala. Znati kako se pouzdati i sakupljati, a dostaviti informacije grupi ljudi je vještina s kojom se mnogi bore, i definitivno nešto što pripada životopisu.

Sintetiziranje ideja

Logično razmišljanje koje je toliko naglašeno na LSAT-u i na pravnom fakultetu će biti korisno u budućnosti, bilo da završite u pravnoj ulozi ili niste u stanju shvatiti kako nešto od ideje dovesti do stvarnog proizvoda ili usluga je ključna, i nisu svi blagoslovljeni razumijevanjem kako doći od točke A do točke B. Logično razmišljanje s kojim ste se vjerojatno borili i naučili će vam pomoći da vidite mogućnosti, a vi ćete biti onaj koji će iznijeti konkretna rješenja.

Rad s drugima

Više od svega, pravna škola vas je naučila kako raditi s drugima. Bilo da se radilo o studijskim grupama, o pregledu zakona, u sudnici, ili u pripravničkom stažu, ili vježbanju, vjerojatno ste morali stalno raditi zajedno s drugima. Ova vještina je ključna u području bilo kojeg posla, a vjerojatno i nešto što je navedeno na većini oglasa za posao koje ćete naići. Svi oni sati koje ste proveli usko surađujući s drugima zasigurno će se isplatiti.

Ako se osjećate zarobljeni u svojoj pravnoj karijeri i niste sigurni kako napraviti promjenu, inventarizirajte pravne vještine koje ste razvili i koje možete primijeniti u drugim kontekstima. Vjerojatno ćete naći mnoštvo korisnih vještina koje bi poslodavci rado primili u njihovo ime!

Zanimljivi članci

Opis posla kemičara: Plaća, vještine i drugo

Kemičar radi s kemikalijama kako bi pronašao načine za poboljšanje naših života. Pročitajte o dužnostima na poslu, zaradi, obrazovnim zahtjevima i izgledima za posao.

Pregled karijere: glavni sudski službenik

Glavni sudski službenici, također poznati kao glavni zamjenici činovnika, glavni zamjenici ili glavni službenici, najviši su činovnici sudskog sustava.

Primjer nastavka skrbi za djecu / radnika socijalne skrbi

Zainteresirani za posao u skrbi za djecu / mlade, upravljanje programom poslije škole ili socijalni rad? Koristite ovaj primjer nastavka kao predložak.

Koji su trenutni zakoni i propisi o dječjem radu?

Zakoni o dječjem radu uključuju ograničenja koja se temelje na dobi, izuzimanju radnih mjesta, minimalnoj plaći za mlade, zahtjevima za radni papir i više propisa o radu djece.

Zaposleni u vojsci: 94F Popravak računala / detektora

Vojna vojna strukovna specijalnost (MOS) 94F, serviser računala / detektora, radi ono što radno mjesto sugerira: popraviti ključnu vojnu opremu.

Služba za zaštitu dječje zaštite karijere

Službenici koji se bave zaštitom djece posvetili su svoju karijeru zaštiti djece koja su zlostavljana i zanemarena.