• 2024-06-30

Uzorak pisma za otkazivanje poslova na malo

Best Western: THE UNDEFEATED full movie - CLASSIC WESTERN MOVIES - full length westerns - free movie

Kada napustite položaj, bilo u korporativnom svijetu ili u maloprodaji, važno je ostaviti milostivo i pod dobrim uvjetima. Da biste to učinili, morate svom upravitelju dati dovoljno obavijesti (tj. Najmanje dva tjedna) i vjerojatno ćete morati napisati pismo ostavke. Pismo ostavke je formalnost, ali to je formalnost koja se podnosi u ljudskim resursima tako da vaše pismo treba biti profesionalno prikladno.

Čak i ako mrzite svoj posao, držite pismo profesionalnim i izravnim. Virusni članci i videozapisi obiluju radnicima koji dramatično prestaju pisati ili pišu oštre pisma o ostavci. Iako je zabavno gledati eskapade drugih, ako se prepustite emocionalnom topljenju ili podnesete bijesno pismo o ostavci, izazvat ćete veliku štetu na cesti. Možda ćete se iznenaditi kada otkrijete koliko su male (i bliske) profesionalne mreže zapravo. Šef kojeg danas napadate mogao bi biti rođak sljedećeg potencijalnog poslodavca sutrašnjice, a to će povrijediti vaše šanse za zaposlenje.

Što treba uključiti u ostavku?

Nema potrebe pisati dugo pismo ili izražavati mnogo emocija. Iako je vaše pismo povezano s poslom, kratko i slatko je savršeno dobro. U pismima ostavki, dovoljno je jednostavno reći da odustajete i uključiti svoj zadnji dan zaposlenja. Ako ste ranije s upraviteljem razgovarali o svojoj ostavci, uključite i datum te rasprave. Neki ljudi odluče dati razlog, kao što je nova prilika, potreba za preseljenjem ili rođenje djeteta, ali to nije potrebno.

Također, obavezno potpišite i datirajte dokument.

Ako ste imali dobar odnos na poslu i koji su spremni trenirati svoju zamjenu, onda to i navedite u svom pismu. Pisma o ostavci obično se čuvaju i pomažu kroz prijelazno razdoblje podsjetiti vašeg menadžera i ljudske resurse da posjedujete profesionalno ponašanje. To će se pokazati korisnim kada zatražite referencu.

Uzorak pisma o ostavci maloprodajnih poslova

Ovo je primjer pisma o ostavci za posao u maloprodaji. Preuzmite predložak pisma o maloprodaji posla (kompatibilan s Google dokumentima i Wordom Online) ili pogledajte niže za više primjera.

Preuzmite Wordov predložak

Uzorak pisma o ostavci maloprodajnog posla (tekstualna verzija)

Phyllis Perez

123 Glavna ulica

Anytown, CA 12345

555-555-5555

[email protected]

1. rujna 2018

Oscar Lau

Direktor, Ljudski resursi

Great Bends Beauty Outlet

123 Poslovni Rd.

Poslovni grad, NY 54321

Poštovani gospodine Lau, Molimo vas da ovo pismo razmotrite kao moju službenu ostavku s mjesta suradnika za maloprodaju, koja stupa na snagu 30. rujna 2018. godine.

Nedavno sam prihvatio poziciju s drugom tvrtkom koja će mi pomoći da se približim ostvarenju mog sna da postanem kupac robe u robnoj kući. Temeljno sam uživao radeći u Great Bends Beauty Outletu i nedostajat će mi menadžerski tim, kupci i moji suradnici.

Sretan sam što mogu obavljati svoje prodajne dužnosti za sljedeći mjesec, stoga vas molimo da me ne zadržavate na rasporedu. Osim toga, ako bi bilo korisno, rado ću vam pomoći u obuci zamjene.

Želim da znate da ste od vas naučili mnogo i da cijenite vrijeme koje ste proveli na treningu.

Iskreno, Vaš potpis (pismo na papiru)

Zanimljivi članci

Plaćeni sati u savjetovanju

Konsalting, javna računovodstva i pravne tvrtke koriste naplatne klijentove sate kao ključnu metriku izvedbe, s važnim posljedicama za plaću i promociju.

Opis posla vojnika: MOS 56M pomoćnik kapelana

Pomoćnik kapelana prvenstveno pruža potporu programima i službama bogoslužja u kapelanima i jedinicama ministarstva.

Dvojezična nastava i podučavanje - Posao na radnom mjestu kod kuće

Neki dvojezični nastavni poslovi zahtijevaju potvrdu o učenju, dok drugi zahtijevaju samo dvojezičnost. Ti nastavnički i nastavnički poslovi uključuju oboje.

Biokemičar i biofizičar - Informacije o karijeri

Što radi biokemičar ili biofizičar? Ovdje su informacije o karijeri, uključujući zaradu, obrazovne zahtjeve, izglede za zapošljavanje i radne dužnosti.

Biografija Leslie Scott - Izumitelj Jenge

Leslie Scott uspješno je upravljao poslovanjem igračaka u kojem dominiraju muškarci kako bi lansirao Jengu. Prodala je prava kao što je godišnja prodaja porasla na milijune.

Elena Kagan, četvrta žena na visokom sudu

U srednjoj školi Elena Kagan govorila je o tome da je postala sudac Vrhovnog suda SAD-a i pozirala sliku godišnjaka u sučevom ogrtaču i čekiću.