• 2024-07-02

FBI Agent Career Information

Want to Become an FBI Agent? Here’s How

Sadržaj:

Anonim

Od stvarnih ljudi kao što je J. Edgar Hoover do fiktivnih likova kao što je Clarice Starling, Savezni zavod za istrage bio je stvar legendi od početka 1908. godine. Tijekom godina agenti FBI-a bili su slavljeni u vijestima, televiziji, knjigama, i filmove. Stoga se ne čudi što je posao agenta FBI-ja među najtraženijim karijerama unutar kriminologije i kaznenog pravosuđa.

Što rade agenti FBI-a?

FBI agenti, zvani specijalni agenti, visoko su obučeni istražitelji koji su nadležni za istragu kršenja saveznog kaznenog zakona. Oni su odgovorni za širok spektar zločina, od računalnog hakiranja do terorizma. Uglavnom, svaki zločin koji prelazi državne granice spada u nadležnost FBI-a.

Domaća sigurnost je primarna funkcija FBI-a, a postoje i uredi na terenu širom SAD-a. FBI također pomaže u istragama u inozemstvu koje uključuju građane SAD-a, pa se agenti FBI-a mogu poslati ili rasporediti na rad u cijelom svijetu u nekim okolnostima.

Različiti agenti specijaliziraju se za istraživanje različitih vrsta zločina, uključujući:

  • Financije i računovodstveni zločini
  • Računalni zločini
  • Pljačka banke i prijevare
  • Terorizam
  • Javna korupcija i politički zločini
  • Zločini koji uključuju lišavanje prava
  • Ilegalno igranje i kockanje
  • Zločini trgovine ljudima
  • Organizirane kriminalne skupine
  • Zločin protiv droge
  • Otmica

Također, agenti FBI-a pružaju istražnu podršku i pomoć državnim i lokalnim agencijama na zahtjev.

Posao agenta FBI-a često uključuje:

  • Istraživanje različitih zločina
  • Usko surađuje s lokalnim policijskim službenicima
  • Pisanje izvješća
  • Svjedočenje u sudnici
  • Priprema i izvršenje naloga za pretragu i uhićenje
  • Intervjuiranje žrtava, svjedoka i osumnjičenika

Zahtjevi da budete FBI agent

Da bi se smatrali da su zaposleni kao specijalni agent FBI-a, kandidati moraju imati najmanje četverogodišnji stupanj akreditiranog fakulteta ili sveučilišta. Oni također moraju imati najmanje tri godine profesionalnog radnog iskustva nakon što kandidati moraju biti voljni i sposobni prihvatiti zadatak bilo gdje unutar nadležnosti FBI-a.

Zbog raznolikosti dužnosti agenata, FBI ima pet ulaznih programa. Ti su programi:

  • Zakon
  • Računalne znanosti / Informacijska tehnologija
  • Računovodstvo
  • Jezik
  • raznoliki

Kako bi se kvalificirali za jedan od ulaznih programa, potencijalni specijalni agenti moraju imati diplomu i relevantno radno iskustvo u željenom programu. Mogu postojati i dodatni zahtjevi, kao što su:

  • Za program za upis prava, potreban je doktorat Juris.
  • Za računovodstvo je potreban stupanj računovodstva i relevantno radno iskustvo ili certifikat ovlaštenog računovođe.
  • Za jezični program, kandidati moraju biti u stanju položiti test znanja jezika obrane i test govornog znanja za odabrani jezik. Željeni jezici uključuju:
    • arapski
    • kineski
    • farsi
    • hindski
    • ruski
    • urdu
    • španjolski
    • japanski
    • korejski
    • vijetnamski

Za kandidate s visokom stručnom spremom, kao što je magisterij iz kriminologije ili kaznenog pravosuđa, bit će potrebne dvije godine radnog iskustva umjesto tri. Snažne istraživačke i analitičke sposobnosti apsolutno su neophodne.

FBI daje prednost svojim kandidatima procjenjujući njihovu stručnost u kritičnim vještinama i iskustvu. Te se vještine razlikuju ovisno o potrebama agencije u to vrijeme, ali često uključuju iskustvo u provedbi zakona, posebno u prošlom radu kao policajac, detektivsko ili prethodno vojno iskustvo. Oni također mogu tražiti vještine u područjima kao što su fizička znanost, inteligencija i inženjering, da spomenemo samo neke.

Osim akademskih zahtjeva, FBI provodi temeljitu istragu o svojim podnositeljima zahtjeva. Postoje i strogi fizički zahtjevi da postanete specijalni agent. Nakon imenovanja, pripravnici specijalnog agenta pohađaju 20-tjedni program obuke na FBI akademiji u Quanticu, Virginia.

Koje su moje šanse za dobivanje posla kao agenta FBI-a?

FBI često prihvaća prijave tijekom određenih prozora tijekom cijele godine. Međutim, u sadašnjem dobu međunarodnog terorizma i uz stalne prijetnje Sjedinjenim Državama, može se očekivati ​​da će agencija neko vrijeme trebati posebne agente.

Plaća za agente FBI-a

Specijalni agenti FBI-a plaćaju se relativno dobro u usporedbi s drugim karijerama u kaznenom pravosuđu i kriminologiji. Stručnjaci za agente zarađuju oko 43.000 dolara za vrijeme boravka na akademiji. Nakon diplome, novi će agent zaraditi između 61.000 i 69.000 dolara godišnje, ovisno o tome na koji je terenski ured dodijeljen.

Je li karijera agenta FBIa prava za vas?

Zaraditi karijeru kao agent FBI-ja je vrlo konkurentan proces. FBI se ponosi time što zapošljava samo najbolje i najsjajnije. Oni koji su zainteresirani za rad u FBI-u trebali bi imati izuzetno čistu pozadinu.

Agenti rade mnogo dugih sati u različitim uvjetima. Fleksibilnost i strpljivost moraju imati osobine za svakog ambicioznog agenta. Istodobno, karijera agenta FBI-a nudi poseban ponos time što ste svjesni da ste dio elitne grupe i da radite na tome da svoje sugrađane držite na sigurnom.

Zanimljivi članci

Uzorak medicinske sestre intervju za posao Odgovori o Rude liječnicima

Četiri uzorka odgovora na pitanje intervjua za sestru: "Kako biste se nosili s liječnikom koji vam je bio grub i ponižavajući?"

Intervju medicinskih sestara Pitanja o pritužbama pacijenata

Pregledajte osnovne vještine za medicinske sestre koje se odnose na rješavanje pritužbi i tipična pitanja intervjua o bavljenju teškim pacijentima i njihovim problemima.

Zašto pronalazite nagrađivanje sestara? Pitanje za razgovor

Postoji nekoliko načina na koje možete odgovoriti na pitanje intervjua "Što smatrate najisplativijim kad ste medicinska sestra?" Ovo su neki primjeri.

Sestra intervju pitanja o stresu

Evo nekoliko pitanja i odgovora o intervjuu s medicinskim sestrama. Sve je u rješavanju problema i određivanju prioriteta. Saznajte više.

Sestra praktičar Opis posla: Plaća, vještine, i više

Medicinska sestra pruža osnovnu ili specijalističku zdravstvenu skrb. Saznajte više o radnim dužnostima medicinskih sestara, obrazovnim zahtjevima, vještinama, plaći i izgledima za posao.

Pismo za sestrinsku ostavku i primjeri e-pošte

Ako odustanete od posla za njegu, možda ćete htjeti pregledati ove primjere pisama o ostavkama za njegu s dodatnim savjetom za ostavku.